Ana sayfa Araba Mercedes 1 milyondan fazla aracı geri çağırıyor

Mercedes 1 milyondan fazla aracı geri çağırıyor

Mercedes, acil arama konum hatası nedeniyle 1 milyondan fazla aracı geri çağırıyor. Etkilenen araçlardaki eCall sistemi, bir kazadan sonra bir araç için yanlış bir konum verebilir.

0

Car and Driver, Mercedes – Benz USA, eCall yazılımındaki bir arızadan dolayı 1.29 milyon aracı geri çağırıyor.

MERCEDES GERİ ÇAĞIRACAĞI ARAÇLARI BELİRLEDİ

Geri çağırma, 2016-2021 model yılları arasında satılan araçları kapsar ve CLA Sınıfı, GLA Sınıfı, GLE Sınıfı, GLS Sınıfı, SLC Sınıfı, A Sınıfı, GT Sınıfı, C Sınıfı, E Sınıfı, S Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi’ne göre Sınıf, CLS Sınıfı, SL Sınıfı, B Sınıfı, GLB Sınıfı, GLC Sınıfı ve G Sınıfı araçlar.

Toyota ABD pazarına elektrikli araçlarını tanıtacak

ŞİRKET ÜCRETSİZ BİR YAZILIM GÜNCELLEMESİ YAPMAYI PLANLIYOR

Otomobil üreticisi, sorundan kaynaklanan herhangi bir maddi hasar veya kişisel yaralanma durumunun farkında olmadığını ve havadan veya bayilere yüklenecek ücretsiz bir yazılım güncellemesi sağlamayı planladığını söyledi. Geri çağırma 6 Nisan’da başlayacak.

Tesla UWB ile sorunsuz açılacağını iddia ediyor

MERCEDES-BENZ’DEN KONUYLA İLGİLİ AÇIKLAMA GELDİ

Mercedes-Benz, “iletişim modülünün güç kaynağının bir çarpışmadan kaynaklanan geçici olarak çökmesi, olası bir acil durum çağrısı sırasında aracın pozisyonunun yanlış olmasına neden olabilir” dedi. Ancak şirket, “otomatik ve manuel acil durum arama işlevinin diğer işlevleri tamamen çalışır durumda” dedi.

Tesla’nın yeni arabaları park, geri vites ve sürüş arasında otomatik geçiş yapabilecek

ECALL SİSTEMİ ARACI YANLIŞ YÖNLENDİRİYOR

Reuters, 2019’da Mercedes-Benz’in Avrupa’daki otomatik eCall sisteminin aracı için yanlış bir konum sağladığı bir olayı araştırdığını bildirdi. Şirket, yanlış bir araç konumunun iletildiği başka durumlar buldu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here