Ana sayfa Haber Kingston, HyperX Bölümünü HP’ye Satıyor!

Kingston, HyperX Bölümünü HP’ye Satıyor!

Kingston, oyun departmanı olan HyperX'i HP Inc'e satıyor!

0
Bellek ürünleri ve teknoloji çözümlerinde dünya lideri olan Kingston Technology Company,
Inc.’in , oyun bölümü olan HyperX ‘i HP Inc.’e satmak için kesin bir anlaşma yaptığını duyurdu.

HP- HyperX Anlaşma Detayları


Satın alma, HP’ nin, özellikle oyun ve çevre birimlerinin çekici segmentler olduğu Kişisel Sistemler İşi’ndeki büyüme stratejisini destekliyor. HyperX’in ödüllü ürün portföyü, kulaklıklar, klavyeler, fareler, mousepad’ler, USB mikrofonlar ve konsol aksesuarları dahilolmak üzere bir dizi oyun çevre birimini kapsıyor.Markanın kulaklık, klavye, fare, USB mikrofon ve konsol aksesuarları gibi ürünlerinin tamamı HP bünyesine geçiyor. Anlaşma şartları uyarında HP, Kingston’a 425 milyon dolar ödeme yapacak. Anlaşmanın ilgili regülasyon kurumlarının onayından sonra bu yılın ikinci çeyreğinde yürürlüğe girmesi bekleniyor. Kingston bu satıştan sonra bellek üretimi ve diğer alanlardaki faaliyetlerine devam edeceğini açıkladı.

OMEN ile Gelişmeler Merak Ediliyor

Daha önce gerçekleşen, HP’nin oyun sektöründe önemli yatırımları bulunuyor. Bunlardan biri de marka bünyesinde faaliyet gösteren OMEN dizüstü bilgisayar birimi. Özellikle oyuncular için bilgisayar üretimi yapan bu birimin HyperX satın almasının ardından gücünü artırması bekleniyor.

HyperX’in marka olarak ayın isimle devam edip etmeyeceği şimdilik belli değil. Lakin HP geçmişte satın aldığı bazı markaları tarihin derinlerine gömmesiyle biliniyor. HyperX’in kendi ismini kullanması durumunda HP’nin oyun sektöründeki varlığını güçlendireceğine kesin gözle bakılıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here