Ana sayfa İnternet Haberleri Instagram İki Yeni Özelliği Test Ediyor

Instagram İki Yeni Özelliği Test Ediyor

0

Dünya çapında en popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram’ın hikayeler ve canlı yayın ile ilgili iki yeni özelliği test ettiği ortaya çıktı. Özellikle de bu karantina günlerinde canlı yayın özelliği kullanıcılar tarafından oldukça kullanılıyor. Instagram’ın bu deneyimi daha da iyileştirerek kullanıcıların uygulamada geçirdiği süreyi arttırmayı planladığını görüyoruz. 

Canlı Yayın

 

Normalde, canlı yayın izlerken kullanıcılar uygulama üzerinde başka bir şey yapamıyorlardı. Fakat üzerinde çalışılan bu yeni özellikle kullanıcılar bir yandan canlı yayın izlerken bir yandan da Instagram’da gezinebilecek. Bu resim içinde resim (PiP) adıyla bildiğimiz bir özellik. Böylece, canlı yayın ekranını küçülterek ekranın bir koşesinde izlerken bir yandan da ana sayfa kontrolü olacak.   


İlginizi Çekebilir: Facebook ve Instagram İçin Beğeni Gizleme Özelliği Geldi


 

Hikaye Gizlilik Filtresi

Söylentilere göre, diğer bir özellik ise hikaye gizlilik filtresi. Bu özellik sayesinde “Yakın Arkadaşlar” yanında bir de “Özel Hikayeler” sekmesi olacak. Böylece daha farklı gizlilik seçeneklerine ulaşılabilecek. Paylaşılan hikaye sadece takipçiler veya karşılıklı takipleşilen kullanıcılarla paylaşılabilecek. Bu özelliklerin ne zaman geleceği veya gelip gelmeyeceğine dair henüz bir bilgi yok.  

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here