Ana sayfa Haber İkinci Dünya Savaşı temalı strateji oyunu War Mongrels tanıtıldı

İkinci Dünya Savaşı temalı strateji oyunu War Mongrels tanıtıldı

Daha önce Hatred ve Ancestors Legacy ile adından söz ettiren Destructive Creations firması, 2. Dünya Savaşı'nı konu alan strateji oyunu War Mongrels'i tanıttı.

0

Polonyalı video oyun şirketi Destructive Creations, gerçek zamanlı strateji türündeki yeni oyunu War Mongrels‘i duyurdu. İkinci Dünya Savaşı temasında oluşturulan War Mongrels’ın, benzerlerine nazaran daha az işlenen doğru cephesini ve gerçekte burada yaşanan insan hikayelerini konu edindiği belirtiliyor.

Yıkılmış köyler, mayın tarlaları, toplu mezarlar, toplama kampları ve çok daha fazlasının yer alacağı oyunun, 2021 yılında hem bilgisayar hem de oyun konsolları için piyasaya çıkacağı ifade ediliyor.

Savaşın karanlık ve acımasız yüzü

War Mongrels’ın yapımcısı Destructive Creations şirketi, oyunu şu sözlerle anlatıyor:

“War Mongrels veya WM, II.Dünya Savaşı’nın doğu cephesinde geçen gerçek zamanlı taktiksel bir oyunudur. Savaşın doğu cephesinde geçen kısmı; önemli sayıda yaşamı sona erdirmesine veya değiştirmesine, birçok cesaret, yoldaşlık öyküsünü ortaya çıkarmasının yanında aynı zamanda çarpık toplum ve insan karakterinin en karanlık kısımlarını kanıtlayan hikayelere sahne olmasına karşın, oyunlarda daha az ilgi görüyor.

Mongrels, temellerini bu iki karşıt zihinsel güç üzerine kuruyor. İlk olarak Nazi propangandası tarafından yönlendirilen oyun karakterleri, kısa sürede kendilerini uluslararası çatışmanın içine çeken ve genişleyen Nazi güçlerine karşı savaşır halde bulurlar. Savaşın çetin şartlarında zihinsel olarak olgunlaşan ve savaşın acımasız yüzünü gören karakterler, tüm amaçlarını daha fazla anlamsız ölümü önlemek üzere kurarlar.

Yoğun bir şekilde tarihten ilham alan hikaye, oyunseverlere iki Wehrmacht askerinin taraf değiştirme yolculuğunda rehberlik ediyor. Macera ilerledikçe takımları, aynı amacı destekleyen yeni karakterlerle genişleyecek ve her karakterin kendi beceri ve avantajları olduğu için, oyuncular değişen bir ortamda çeşitli görevler sırasında düşmanı alt etmek amacıyla bu becerileri etkili bir şekilde kullanmayı öğrenecekler.

Sinsice dolaşma, dikkat dağıtma, sessiz öldürmeler ve çevreyi kullanmak, oyuncuların özümsemesi gereken temel becerilerden bazıları olarak öne çıksa da, oyun içinde bir dizi ateşli silah da mevcut olacak görevleri tamamlamada yararlı olacak.”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here