Ana sayfa Haber Huawei ve Leica ortaklığı P50 serisiyle sona erecek

Huawei ve Leica ortaklığı P50 serisiyle sona erecek

Huawei-Leica ortaklığı, P50 serisinin Leica markasını taşıyan şirketin son akıllı cihazları olmasıyla sona eriyor. Bilgiler, Huawei Intel'e odaklanan oldukça ünlü bir ihbarcı tarafından gönderilen bir dizi tweet'ten geliyor.

0

Huawei P9, Huawei ve Leica ortaklığından doğan ilk telefon olarak piyasaya çıkmıştı. 2016 amiral gemisi piyasaya sürüldüğünden beri, her iki şirket de cep telefonu fotoğrafçılığı için yüksek bir standart belirleyen birkaç Huawei telefonu üzerinde birlikte çalıştı. Yeni bilgiler, ortaklığın bu yıl sona ereceğini söylüyor.

HUAWE P50 SERİSİ LEICA ORTAKLIĞININ SON CİHAZI

Teme adlı bir twitter kullanıcısı, yaklaşan Huawei P50 serisinin Alman kamera şirketinin markasını taşıyacak son proje olacağını açıkladı.

Bunu, yaklaşan Huawei P50 serisi telefonlarda neredeyse hiç Leica teknolojisi olmadığından görebiliriz. Ayırca alacağımız tek şeyin aşina olduğumuz “Leica ile Ortak Mühendislik” etiket satırı olduğu anlamına geldiği sonucuna varabiliriz. Bu hat artık sadece telefonun etkileyici kameralara sahip olduğunu gösterecek.

Sony Xperia Ace II’nin özellikleri sızdı

https://twitter.com/RODENT950/status/1393451309555191809

https://twitter.com/RODENT950/status/1393480302144667652

Leica’nın ortak olacak yeni bir telefon şirketi aradığı söyleniyor. Ancak görünen o ki zaten bulmuş. Geçen hafta sızdırılan, yakında çıkacak olan Sharp AQUOS R6’nın renderları, telefonun Leica ile Co-Engineered with Leica etiket hattına sahip olduğunu gösteriyor. Leica ve Sharp’ın halihazırda devam eden bir ortaklığı olduğunu doğruluyor. Bunun uzun vadeli mi yoksa tek seferlik bir şey mi olduğu ilerleyen günlerde ortaya çıkacak.

Huawei ve Leica’nın yollarının ayrılması şaşırtıcı değil. Huawei’nin cep telefonu işi, ABD yasağının bir sonucu olarak halihazırda bir cankurtaran halatında. Ayrıca devam eden çip kıtlığıyla sonrasında şirket, diğer firmalar gibi büyük bir darbe aldı. Dolayısıyla, azalan bir ürün yelpazesiyle, ortaklığın sürdürülmesinin bir anlamı olmadığı ifade ediliyor.

Ayrıca Leica’nın yeni bir akıllı telefon OEM ortağı aradığını gösteriyor. Hatta Xiaomi, Honor ve Sharp’ın olası adaylar olduğunu öne sürüyor. Ayrıca münhasır olmayan bir anlaşma oldukça mümkündür. Nokia-Zeiss ve Sony-Zeiss ortaklıkları sadece bir örnektir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here