Ana sayfa Haber GTA Online yükleme süresini yüzde 70 azaltan ayar!

GTA Online yükleme süresini yüzde 70 azaltan ayar!

Birisi GTA Online'ın yükleme sürelerinin neredeyse% 70 oranında nasıl azaltılacağını buldu. Bazı basit kodlama ayarları, GTA'nın en rahatsız edici sorunlarından birini çözdü.

0

GTA Online yükleme süresini yüzde 70 azaltan bir ayar bir kullanıcı tarafından keşfedildi. Grand Theft Auto 5’in yükleme süreleri, son yedi yıldır pek çok şakanın konusu oldu. En güçlü PC’ler bile oyuncuların parmaklarını oynamasına neden olurken, sarışın bayan telefonuna milyonuncu kez bir barış işareti atıyor. Acı veren bekleme, bilgili bir oyuncunun oyunun kodunu araştırmasına neden oldu. Bazı ince ayarlarla yükleme sürelerini neredeyse %70 oranında azaltmayı başardı.

GitHub kullanıcısı tostercx, sabit kodu yükledi, ancak bunun daha çok bir kavram kanıtı olduğu ve gündelik kullanım için tasarlanmadığı konusunda uyarıyorlar. Ayrıca tüm sürecin bir dökümünü sağlayacak kadar naziktiler.

Frogwares, The Sinking City oyununun Steam üzerinden satın alınmasını istemiyor

İŞTE GTA ONLINE YÜKLEME SÜRESİ AZALTMA YÖNETİMİ

Uzun yükleme süreleri – tostercx, GTA Online’ın başlatılması için altı dakikalık bir bekleme deneyimi yaşadı – kısmen, son derece optimize edilmiş bazı kodlara ve 63.000 öğe girişi içeren 10MB JSON dosyasına atfediliyor. Bir öğe her bulunduğunda, kontrol tekrar çalışır… ve tekrar. tostercx, bunun yaklaşık 1.984.531.500 kontrole yol açtığını tahmin ediyor.

Bu, oyunun tostercx’in CPU’suna yalnızca tek bir çekirdekten yüklenmesi gerçeğiyle birlikte, en büyük darboğazlar gibi görünüyor. Ancak, kodu optimize eden birkaç düzeltmeden sonra, tostercx yükleme süresini çok daha sindirilebilir bir dakika ve 50 saniyeye düşürmeyi başardı, bu da orijinal zamanda% 69,4’lük bir gelişme oldu.

Bu, tostercx iddialarının “tek bir geliştiricinin çözmesi için bir günden fazla sürmemesi gereken” büyük bir azalma. Hatta Rockstar için bazı öneriler de bırakıyorlar, ki buna göre harekete geçmelerini umuyorlar – oyuncuların uzun yükleme sürelerine ne kadar katlandığı düşünüldüğünde şüpheli olsa da.

Hâlâ Los Santos’a dalıyorsanız, neden bu inanılmaz uzun yükleme sürelerini kullanarak hızlı para kazanma veya sanal garajınızda bir yeri hak eden en hızlı arabalar gibi GTA Online kılavuzlarımızdan bazılarına göz atmalısınız?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here