Ana sayfa Haber Frogwares, The Sinking City oyununun Steam üzerinden satın alınmasını istemiyor

Frogwares, The Sinking City oyununun Steam üzerinden satın alınmasını istemiyor

The Sinking City Steam'e geri döndü, ancak geliştiricisi bu sürümün Steam'de satın alınmasını istemiyor. Frogwares’in yayıncısıyla anlaşmazlığı devam ediyor.

0

Ukraynalı Frogwares stüdyosunun Lovecraft tarzı bir korku dedektif oyunu olan The Sinking City, aylar süren bir aradan sonra Cuma günü Steam oyun platformuna geri döndü. Ancak Frogwares, Valve’in platformunda satılan oyunun aslında yaptığı oyun olmadığını iddia ediyor – Frogwares ile The Sinking City’yi yayınlayan Fransız şirketi Nacon arasında devam eden bir anlaşmazlıktaki en son gelişme.

Ubisoft oyunu Ghost Recon Breakpoint oyunundan vazgeçmiyor

Frogwares Cuma günü bir tweet’te “Frogwares, bugün @Steam’de satışta olan @thesinkingcity sürümünü yaratmadı. Bu sürümü satın almanızı önermiyoruz. Yakında daha fazla haber vereceğiz” dedi.

THE SINKING CITY STEAM PLATFORMUNDA MEVCUT

The Sinking City’nin Steam sayfasına bakarsanız, Cuma sabahı oyunun “Steam’de artık mevcut” olduğunu söyleyen ve önümüzdeki hafta için% 60 indirim sunan bir duyuru göreceksiniz. Yayıncılar bir Steam listesinde nelerin göründüğünü kontrol eder ve Nacon’un bu yazıyı oyunun platforma geri döndüğü konusunda potansiyel müşterileri uyarmak için yazdığı anlaşılıyor.

Ancak Frogwares, mesajını Steam’e gizlice aktarmak için akıllıca bir taktik kullandı: Bir ürünün Steam sayfasının Haberler bölümü, Frogwares’in resmi hesabı da dahil olmak üzere kaynaklardan tweetler alıyor, bu da insanlardan The Sinking City’nin Steam versiyonunu satın almamalarını isteyen tweet. .. Steam’de çıktı. (Artık orada görünmüyor, ancak burada aldığımız bir ekran görüntüsü var.)

Şu anda, Frogwares’in resmi web sitesi Steam listesine değil, Gamesplanet’te satışa sunulan bir versiyona bağlantı veriyor. Steam’deki listeleme büyük ölçüde indirimlidir – Gamesplanet’teki 42.49 $ ‘a kıyasla% 60 indirimden sonra 16 $. Frogwares bu bilgilerin kendisini doğrulamadı, ancak Steam’deki son müşteri incelemeleri, orada satılan The Sinking City sürümünün oyunun en güncel yinelemesi olmadığını iddia ediyor.

Bu gelişme, The Sinking City’nin 2019 yazında piyasaya sürülmesinden bu yana Frogwares ve Nacon arasındaki bir dizi çatışmadan yalnızca biri. Oyun, telif hakları konusundaki bir anlaşmazlık nedeniyle Ağustos 2020’de çoğu çevrimiçi mağazada kayboldu. O zamanlar Frogwares, açık bir mektupta Nacon’un stüdyoya “yaklaşık 1 milyon avro” borçlu olduğunu ve Nacon’un oyunun geliştiricisi olduğunu ima eden yanıltıcı pazarlama yayınladığını iddia etti.

Ekim ayında, Paris Temyiz Mahkemesi, Frogwares’in sözleşmeyi hukuka aykırı bir şekilde feshettiğini belirten bir ilk kararı verdi ve Frogwares’e “bu sözleşmenin ihlali ile ilgili herhangi bir eylemden kaçınmasını [ve] bu devam ettirmeyi engelleyen herhangi bir eylemden kaçınmasını emretti. ” Bu karar Nacon’un Ocak ayı başlarında distribütörlerden The Sinking City’yi tekrar satmaya başlamasını istemesine yol açtı. Oyun o sırada Xbox Mağazasına geri döndü ve şimdi PlayStation Store’un yanı sıra Steam’e de geri döndü; Nintendo Switch’te de mevcuttur. Nacon, Ocak ayında yaptığı açıklamada, hukuk mücadelesinin “Fransız mahkemeleri önünde birkaç aydır beklemede” olduğunu kaydetti.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here