Ana sayfa Haber Google, Stadia için 400 oyunun yolda olduğunu söyledi

Google, Stadia için 400 oyunun yolda olduğunu söyledi

Google'ın Google Stadia oyunları için 200'den fazla farklı geliştiriciyle ortaklık yaptığı ve gelecekte 400'den fazla oyun alacağı ortaya çıktı.

0

Hizmetin oyun müdürü Jack Buser’a göre Google Stadia oyun akışı hizmeti için yolda yaklaşık 400 oyun var. Buser, MobileSyrup ile yaptığı röportajda bu rakamı verdi ve şirketin hizmet için “200 geliştiriciden geliştirilmekte olan yaklaşık 400 oyunluk bir yol haritası” olduğunu söyledi.

Buser, bireysel oyunlar hakkında belirli bilgiler vermekten vazgeçti. Ancak çoğunun 2021 ve sonrasında geleceğini söyledi. Bununla birlikte, Android Police tarafından sürdürülen bu Stadia oyunları listesi, hizmet için duyurulmuş yaklaşık 50 yayınlanmamış oyunun yanı sıra halihazırda mevcut olan 100 kadar oyunu da içeriyor.

Microsoft Flight Simulator, Şükran Günü güncellemesi alıyor

Yönetmen, Google’ın platforma olan uzun vadeli bağlılığının kanıtı olarak Stadia’nın yol haritasındaki oyunların sayısını kullandı. Buser, Google’ın Stadia planlamasının bu noktada 2023’e kadar uzandığını söyledi. Yönetmen, “Uzun yıllar geleceğe bakıyoruz. Oyun, Google’ın en büyük işletmelerinden biridir … Bu yüzden, tüm bu oyunları geliştiren yüzlerce geliştiriciyi desteklemek için bu kadar çok zaman ve enerji harcadığımızı görüyorsunuz. Önümüzde çok heyecan verici bir yıl var. Ve aslında önümüzde çok heyecan verici yıllar var. ” dedi.

GOOGLE STADIA OYUNLARI İÇİN BÜYÜK İŞLER YAPTI

Geliştirilmekte olan bu oyunlar, Google’ın kendi dahili oyun stüdyoları tarafından üretilen özel oyunları ve Harmonix gibi iş ortaklarını içerir. Şirket, birinci taraf geliştirme çabalarının bir parçası olarak eski Ubisoft ve EA yapımcısı Jade Raymond ve eski Sony Santa Monica stüdyo başkanı Shannon Studstill de dahil olmak üzere bazı büyük işler yaptı.

Buser, “Platformumuzdaki özel içerik miktarını oldukça hızlı bir şekilde göreceksiniz,” dedi. Bazı “bulut yerel” başlıkların, “oturma odanızdaki bir PC veya oyun konsolu gibi bir ağ cihazının sınırlamalarından muaf oldukları” için mevcut sistemlerde mümkün olmayan şeyleri yapabileceğini ekliyor.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here