Ana sayfa Haber Google selfie efektlerini kaldırıyor!

Google selfie efektlerini kaldırıyor!

Google, selfielerdeki efektlerin insanların ruh sağlığını bozmasına neden olabileceğini söylüyor. Bu nedenle en yeni telefonlarıyla bu fotoğrafları işleme şeklini değiştiriyor. Pixel 4A, 4A 5G ve 5 için, varsayılan olarak uygulanan kamera yüz efektlerini kaldırdı.

0

Google, selfie efektlerinin ruh sağlığını tehdit ettiğini keşfederek yeni Google telefonlarında bu selfie efektlerini kaldırma kararı aldı. Yakında, efekt seçeneklerini yeniden etiketlemek ve “güzellik” kelimesini kullanmak gibi her türlü yargılayıcı kelimeden kaçınmak için telefonları güncelleyecek. Birisi yüz efektlerini kullanmak isterse, Google ayarların nasıl uygulandığını ve fotoğrafı nasıl etkilediğini ayrıntılarıyla açıklayacaktır.

Google, değişiklikler ve neden yaptıklarıyla ilgili bir gönderisinde, “Bir kamera veya fotoğraf uygulamasının filtre uyguladığının farkında olmadığınızda, fotoğraflar zihinsel sağlığı olumsuz etkileyebilir” dedi.

GOOGLE GÜNCELLEMEYİ NE ZAMAN GÖNDERECEK?

Eski Pixel cihazların bu güncellemeyi alıp almayacağı ve ne zaman alacağı belli değil. Ancak şirket tüm kamera uygulamalarının varsayılan olarak filtreleri kapatmasını tavsiye ediyor.

ABONELİKLER E-DEVLET ÜZERİNDEN KAPATILABİLİNECEK

Geçtiğimiz yıl, Pixel kameranın baş ürün müdürü Isaac Reynolds, ekibinin filtrelerini ve yüz efektlerini nasıl kullandığı hakkında The Verge ile konuşmuştu. Ekibin doğru efekt dengesini bulmak için düğün fotoğrafçılarıyla işbirliği yaptığından, bu nedenle insanların hala kendileri gibi göründüğünden bahsetti.

GOOGLE SELFIE EFEKTLERİNİ VARSAYILAN YAPTI

Şirket, Pixel 4 ile ilk kez selfie efektini varsayılan olarak etkinleştirdi. Bu nedenle ekibin bu kararı zaten tersine çevirdiğini görmek ilginç. O zamanlar, Google’ın insanların doğruluğa değer verdiğini biliyor gibi görünüyordu. Ancak aynı zamanda fotoğraflarda en iyi şekilde görünmek istiyordu. Artık selfie çekenleri fotoğraflarına ne olduğu ve neden olduğu konusunda bilgilendirmeye daha çok önem veriyor gibi görünüyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here