Ana sayfa Haber Google Podcasts arayüzünde değişikliği test ediyor

Google Podcasts arayüzünde değişikliği test ediyor

Bu yılın başından beri Google, Android'deki Podcast'ler uygulaması için yenilenmiş bir "Şimdi Oynatılıyor" ekranı üzerinde çalışıyor. Etkinleştirdiğimiz şeye dayanarak, bu modernizasyon daha gelişmiş önerilere yer açmaktır.

0

Eskiden, Google Podcasts hizmeti Google Play Müzik uygulamasının bir parçasıydı. Bununla birlikte, 2018’de Google, hizmeti bağımsız bir uygulama olarak dağıttı ve hatta daha sonra temel bir masaüstü arayüzü getirdi. Google Podcasts, piyasadaki en iyi podcast uygulamalarından biridir. Ücretsizdir, basit, sezgisel bir kullanıcı arayüzüne ve geniş bir kitaplığa sahiptir. Ve bir Google hizmeti olarak, zaman zaman özellikler ve yeni güncellemeler almaya devam ediyor. Geçen yılın sonlarında, uygulama RSS beslemesiyle özel podcast’lere abone olma desteği kazandı. Ve şimdi uygulama, Google’ın daha kişiselleştirilmiş podcast önerileri sağlamasına yardımcı olacak yeni bir değişikliği test ediyor.

Google ile Oracle davasında karar bozuldu

GOOGLE PODCASTS NE ÖZELLİKLERİ GETİRİYOR

9to5Google tarafından ortaya çıkarılan Google Podcasts, oyuncu arayüzünde yeni bir “kalp” düğmesini test ediyor. Dokunulduğunda, “Bunun gibi daha fazlasını göster”, “Bunun gibi daha azını göster”, “Önerilerden gösteriyi engelle” arasında seçim yapmanıza olanak tanıyan bir iletişim kutusu açar.

İlk seçeneğe dokunduğunuzda, uygulama önerilerinizde buna benzer daha fazla bölüm göstermeye çalışır. İkinci (Beğenme) seçeneğine dokunmak, algoritmaya bunun gibi daha az bölüm önermesini söyleyecektir. Bu arada, üçüncü seçenek, kullanıcıların bir şovu önerilerinden tamamen engellemesine izin verecektir.

Ayrıca, Ayarlar’da, “Keşfedin” kategorisinin altında, listeye hangi şovları veya bölümleri eklediğinizi görmenize olanak tanıyan yeni bir “Daha fazla, daha az ve engellenen şovlar” menüsü vardır.

Şov ve bölüm önerilerinde ince ayar yapma yeteneği henüz kullanıcılar için Google Podcasts’te geniş çapta kullanıma sunulmadı.

Bu seçenekler, kullanıcıların “Önerilerden gösterileri engelleyebildiği” Keşfedin sekmesinden de kullanılabilecektir. Google Podcasts ayarlarda, önerileri etkilemek için gerçekleştirdikleri tüm işlemleri listeleyen bir “Daha fazla, daha az ve engellenen şovlar” sayfası ekleyecektir.

Bugün, Google uygulamada zaten kişiselleştirilmiş bir “Haber Güncellemeniz” bölümünü sunarken, Keşfedin sekmesi “ilginizi çekebilecek” şovları ve tek tek bölümleri vurgulayan ve abone olan diğer kişiler tarafından dinlenen “Sizin için” gibi bir özet akışını açar. Şirket, bölümleri halihazırda yazıya döküyor ve aramada ortaya çıkarıyor.

Etkinleştirdiğimiz yeni yetenekler henüz kullanıma sunulmadı ve hâlâ test ediliyor. Bu, Google’ın podcast yayınlama planlarında bir sonraki adım gibi görünüyor. Bu öneriler, keşfi Google Podcasts’in daha da anlamlı bir parçası haline getirebilir ve insanların onu diğer uygulamalar üzerinde kullanması için bir neden olabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here