Ana sayfa Haber Google Maps ile bir telefonla Street View fotoğrafları oluşturun

Google Maps ile bir telefonla Street View fotoğrafları oluşturun

Google, kullanıcıların Maps'e yalnızca bir telefon kullanarak Street View fotoğrafları oluşturmasına olanak tanıyan yeni bir güncellemenin lansmanını duyurdu.

0

Google Maps, yalnızca bir telefon kullanarak Street View fotoğrafları oluşturmanıza olanak tanıyan yeni bir güncelleme alıyor. ARCore uyumlu cihazlara sahip Android kullanıcıları artık görüntüleri yakalayabilir. Belirli alanlarda Google Street View’da yayınlayabilir. Google, başlangıçta Toronto, New York, Austin, Nijerya, Endonezya ve Kosta Rika’da gönderimlere izin veriyor. Yakında daha fazla bölge bu özelliği destekleyecek. Google, kendi Street View görüntülerine sahip olmadığında kullanıcı tarafından oluşturulan bu içeriği kullanacak.

Google, Android güncellemesinde 6 yeni özelliği açıkladı

Google Maps Street View ürün müdürü Stafford Marquardt, “Kendi Street View yürüyüşçülerimiz ve arabalarımız gezegenin 10 milyon milinden 170 milyardan fazla görüntü toplasa da, dünyanın hâlâ pek çok haritalanmamış bölgesi var. İnsanlar bağlantılı fotoğraflara katkıda bulunduklarında, Google Maps’teki Street View katmanında noktalı mavi çizgiler olarak görünecekler.” diyor.

Yeni beta özelliği aylardır test ediliyor. Google, Android için Street View uygulamasında yakalanan bir dizi bağlı fotoğrafı otomatik olarak döndürüp konumlandıracak. Kullanıcılar geçmişte Street View görüntülerini gönderebilse de, özel bir 360 derecelik kamera gerektiriyordu. Bu yeni özellik sadece standart bir telefon kamerasını kullanıyor.

Street View özelliğini, Google’ın Street View gezginlerinin ve arabalarının bile ziyaret etmediği ulaşılması zor yerler dahil olmak üzere daha birçok alana açar. Google ayrıca bu görüntüleri Google Maps’i yeni işletmeler veya herkese açık olarak yayınlanan çalışma saatleri gibi bilgilerle güncellemek için kullanacak. Şirket, yüzleri ve araç plakalarını bulanıklaştırmak için standart Street View gizlilik özelliklerini uygulayacak.

Bu resimler, Google Maps’i herkes için daha doğru ve güncel hale getirmeye yardımcı olacaktır. Telefonunuzu yürürken, bisikletle veya doğrudan arabanızdan içerik yakalamak için kullanabilirsiniz.

Google, resimleri, bulanıklaştırılmış yüzler ve araç plakaları dahil olmak üzere, kendi Street View’inde yakalanan içerikle aynı gizlilik denetimlerine tabi tutacağını garanti eder. Yeni modla yakalanan içerik Brezilya, Japonya ve Nijerya gibi ülkelerden zaten uygulanmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here