Ana sayfa Haber Google Chrome tarayıcısına Android’de yeni özellik

Google Chrome tarayıcısına Android’de yeni özellik

Google Chrome tarayıcısı, Android'de ızgara görünümü ile sekme gruplama özelliğini alıyor.

0

Google, Chrome aracılığıyla tarama deneyimini iyileştirmek için birçok özellik üzerinde çalışıyor. Bunlardan biri, masaüstü sürümünde zaten aktif olan grup sekmeleridir. Son olarak, Google bunu mobil cihazlara getiriyor.

9to5Google tarafından fark edildiği gibi, Android’deki Google Chrome artık sekmeleri Izgara Görünümünde gösteriyor. Daha önce, fark ettiyseniz, Chrome tarayıcısının içindeki sekmeler dikey olarak düzenlenmiş kart biçiminde gösteriliyordu. Bu, yalnızca arkadaki kartların içeriğinin önizlemesini engellemekle kalmaz, aynı zamanda görünür. Ancak daha fazlasını açarsanız sekmeler arasında kaydırmayı zorlaştırır.

Android 12 tema sistemlerini geliştirebilir

Google Chrome Sekme Grupları – Nasıl kullanılır?

Görünümü görmek için, adres çubuğunun yanındaki sayı simgesine basarak “Kılavuz Görünümü”ne gidin. Burada küçük kutular olarak görünen sekmeleri görebilirsiniz. İki veya daha fazla sekmeyi gruplamak istiyorsanız, bunları bir sekmeye sürüklemeniz yeterlidir.

Bu Sekme Gruplandırmasının bir süredir iOS için Chrome’da kullanılabildiğini de belirtmek gerekir. Android’deki sekmeleri tarayıcının içinde nasıl gruplandıracağınıza dair bir fikir edinmek için aşağıdaki resimlere göz atabilirsiniz:

Her zamanki gibi, “Yeni Sekme” simgesi sol üstte “+” işaretinde görünür. Ayrıca, gizli Sekmeler düzenlemesi bu güncellemeyle yenilenmiştir. Daha önce bu sekmeler sağ tarafta ayrı ayrı görünecektir. Şimdi, Grid görünümünde de görünen bunlara erişmek için üstte bir geçiş anahtarı var.

Bir sekmeyi veya bir grup sekmeyi kapatmak için, sağdaki “x” sembolünü kullanabilir veya her zaman olduğu gibi sola / sağa kaydırabilirsiniz. Bunu yaparken grup sekmelerini bir bütün olarak kapatacağınızı unutmayın. Bu nedenle önceden bir şeye ihtiyacınız olursa grup içindeki sekmeleri çıkardığınızdan emin olun.

Chrome’da Sekme Grupları nasıl devre dışı bırakılır?

Ayrıca, herhangi bir nedenle bu yeni Izgara Görünümünü beğenmezseniz, eski düzene geri dönebilirsiniz. Bunu yapmak için bir sekme açın. Adres çubuğuna “Chrome: // flags” yazın ve enter tuşuna basın.

Burada, arama çubuğuna “Kılavuz” yazın ve “varsayılan” olarak etkinleştirilmiş bir “Sekme Izgara Düzeni” seçeneğini göreceksiniz. Şimdi üzerine tıklayın ve “devre dışı bırak” a dokunun. Değişikliğin etkisini görmek için Chrome’u iki kez yeniden başlatın.

Bununla birlikte, bu güncelleme sunucu tarafıdır ve herkese ulaşması biraz zaman alabilir. “Izgara Görünümü” nü kullanmaya devam ediyorsanız veya eski biçime geri dönüyorsanız yorumlarda bize bildirin.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here