Ana sayfa Haber Xiaomi, MIUI 12.5 yayınlandı! İşte bu güncellemeyi alacak 28 telefon

Xiaomi, MIUI 12.5 yayınlandı! İşte bu güncellemeyi alacak 28 telefon

Xiaomi, MIUI 12.5 güncellemesini almak için 28 modellik ilk partiyi yayınladı.

0

Xiaomi MIUI 12.5, geçen ay MIUI 12 yazılımının bir yükseltmesi olarak duyurulmuştu. Diğer özelliklerin yanı sıra yeni animasyonlar ve gelişmiş gizlilik kontrolleri getirdi. Şimdi şirket 28 telefon modeli için geliştirici sürümünü yayınlamaya başladı.

Aralık 2020’de Xiaomi, daha hafif, daha hızlı ve eskisinden daha verimli olarak tanımladığı MIUI 12’nin halefi olan MIUI 12.5 güncellemesini duyurdu. Güncelleme, temel uygulamalar tarafından daha düşük güç ve bellek tüketimine sahip rafine bir paket getiriyor.

Xiaomi, piyasaya sürüldüğünde bir dizi modelin güncellemeyi toplu olarak alacağını açıkladı. Xiaomi şimdi resmi olarak MIUI 12.5’e yükseltilecek uygun cihazların tam listesini yayınladı. Liste, Xiaomi ve Redmi markasının amiral gemisi ve orta sınıf modellerine yayılmıştır.

WhatsApp Türkiye’deki kullanıcılar için flaş açıklama yaptı

İşte Xiaomi MIUI 12.5 güncellemesini alacak telefon modelleri

Modeller arasında Xiaomi Mi 11, Mi 10, Mi 10 Pro, Mi 10 Extreme Commemorative Edition, Mi 10 Youth Edition, Mi 9, Mi 9 Pro, Mi 9 Transparent Exclusive Edition, Mi 9SE, Mi CC9 Pro, Mi CC9, Mi CC9e bulunuyor. Ayrıca Mi CC9 Meitu Custom Edition, Redmi 10X, Redmi 10X Pro, Redmi K30, Redmi K30 5G, Redmi K30i 5G, Redmi K30 Pro, Redmi K30S Extreme Hatıra Sürümü, Redmi K30 Extreme Hatıra Sürümü, Redmi K20, Redmi K20 Pro, Redmi Note 9, Redmi Note 9 Pro, Redmi Note 8, Redmi Note 7 ve Redmi Note 7 Pro gibi telefon modelleri de var.

Beklendiği gibi, güncelleme önce Çin’deki modellere gönderilecek. Ancak Xiaomi, küresel birimler için MIUI 12.5 Beta sunacağına söz verdi. Zaman çizelgesinde henüz bir haber yok.

Bir hatırlatma olarak, MIUI 12.5, MIUI 12’den daha gelişmiş bir “MIUI Hafif Koni Hareket Efekti Mimarisine” sahiptir. Hareketler için özel bir iş parçacığı, iyileştirilmiş yanıt süresi ile öncelikli zamanlama içerir. Ayrıca, bilgi işlem gücü de eskisinden 20 kat Rendering Engine’e yükseltildi. Ayrıca, kullanıcı arayüzü animasyonları da iyileştirildi. Buradaki lansman makalemizden yeni ROM hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here