Ana sayfa Haber Göktaşı Yağmurları Dünyayı Şekillendirdi: Yeni Bulgular Var!

Göktaşı Yağmurları Dünyayı Şekillendirdi: Yeni Bulgular Var!

0
Büyük Bir Göktaşı

Bilim insanların en büyük merak konularından birisi de hiç şüphesiz göktaşı yağmurları. Özellikle de Ay yüzeyine bakıldığında çok rahat görülebilen bu yağmurlar, dünyanın şekillenmesinde önemli yere sahip. İşte merak edilen detaylar.

Bugüne kadar sadece Ay yüzeyinin çok fazla göktaşı yağmuruna uğradığı tahmin ediliyordu. Ancak gelen son veriler, aslında dünya yüzeyinin de yine aynı şekilde yoğun göktaşı yağmurları ile karşı karşıya kaldığı ortaya çıktı.

800 milyon yıl önce göktaşı yağmurları oldu

Bilim insanları tarafından yapılan çalışmalar sonucunda 800 milyon yıl önce göktaşı yağmurlarının gerçekleştiği ortaya çıktı. Böylece aslında Ay’ı korkunç hale getiren göktaşı yağmurlarının bize hiç yabancı olmadığı görüldü.

Dünya ile ilgili göktaşı etkileri son derece tartışmaya açık. Özellikle de bazı araştırmacılar henüz bu konuyu net hale getiremedi. Ancak göktaşlarından alınan radyometrik sonuçlar bize tahmin edilenden çok daha önce göktaşı yağmurlarının gerçekleştiğini gösterdi.

Dinazorları da yok ettiği düşünülen bu göktaşı yağmurları, uzun bir süre devam etti. Uzmanlar daha birçok canlı türünün bu astroid yağmurları nedeniyle yok olduğunu tahmin ediyor. Sizce göktaşı yağmurları dünyadaki canlı hayatını nasıl etkilemiştir? Tahminlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here