Ana sayfa Araba Geely ile Tencent akıllı araba için ortak oldu

Geely ile Tencent akıllı araba için ortak oldu

Çinli Geely, akıllı araba teknolojisi geliştirmek için Tencent ile ortak oldu.

0

Bugün yayınlanan bir rapor, Volvo ve Daimler’de sahiplik ve hisselere sahip Çinli otomobil üreticisi Zhejiang Geely Holding Group’un Tencent Holdings ile bir işbirliği anlaşması imzaladığını ortaya çıkardı. Bu anlaşmanın otomobil üreticisi tarafından akıllı arabaları için kullanılabilecek akıllı araç kokpiti ve otonom sürüş yetenekleri geliştirmek için yapıldığı belirtildi.

Otomobil üreticileri, dünya çapında akıllı ve otonom araçlara olan artan ihtiyacın ortasında, varlıklarını korumak için yenilikçi yollar arıyor. Bir yandan da son zamanlarda otomobil endüstrisinde çok sayıda bu tür işbirlikleri ve ortaklıklar yaşanıyor. Bu hızlı gelişen ve teknolojiye dayalı sektörde, her iki şirketin de otonom sürüşe uygun daha büyük mobil ve mobilite uygulamalarına sahip olma dinamiklerine daha duyarlı hale getiriyor. Otomobiller için akıllı kokpitler tasarlamak ve üretmek için ortaklaşa çalışması bekleniyor. Gelişen teknoloji, elektrikli araç üretim kapasitesine sahip olmak için Geely tarafından başlatılan sürece uygulanabilir.

Tesla,158.000 arabayı daha geri çağıracak

Yakın zamanda Geely, akıllı otomobiller ve otonom araçlar için üretim kapasitesine sahip olma planlarını sürdürecek. Şirket önemli endüstri liderleriyle ortaklıklara giriyor. Tencent ile ortaklık, Geely tarafından girilen üçüncü ortaklıktır. Tencent Holdings, elektrikli araç üreticileri, Tesla ve Nio’da hisse sahibidir. Daha geniş uygulamalar için akıllı araba teknolojileri geliştirmektedir.

Geely, bu ayın başlarında, Baidu ile bir elektrikli araç üretim şirketi kurmayı planladığını söylemişti. Ayrıca daha sonra Foxconn ile üretim süreçlerinin montaj bileşenini dış kaynaklara yaptırması gerekebilecek otomobil üreticileri için dış kaynak araç üretim şirketi olarak ayrı bir varlık oluşturmayı planladığını belirtmişti.

Tencent Holdings Ltd veya kısaca Tencent, 1998 yılında Çin’de kuruldu ve çok uluslu bir teknoloji holdingi ve holding şirketi haline geldi. İştirakleri, eğlence, yapay zeka ve çeşitli teknoloji tabanlı çözümler gerçekleştiriyor. Ayrıca internet ile ilgili çeşitli ürünler ve niş hizmetler sunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here