Ana sayfa Haber Fall Guys’ın yaratıcısı Mediatonic’i, Epic Games satın alıyor

Fall Guys’ın yaratıcısı Mediatonic’i, Epic Games satın alıyor

Epic Games, Mediatonic ana şirketi Tonic Games Group'u satın alıyor

0

Fortnite‘ın yaratıcısı Epic Games, Salı günü açıklanmayan bir meblağ karşılığında çok popüler Fall Guys‘ın yapımcısı olan video oyun stüdyosu Mediatonic‘i satın alıyor. Anlaşma, Epic‘in 2019 sosyal video uygulaması Houseparty ve Rocket League geliştiricisi Psyonix‘i satın almasının ardından, Epic‘in daha yüksek profilli satın almalarından biri.

Duyuruyu detaylandıran blog gönderilerine ve SSS’lere göre, Fall Guys şimdilik Steam‘de kalmaya devam edecek ve geliştirici, oyunu hem Xbox hem de Nintendo Switch platformlarına getirmeye devam ediyor. Epic ve Mediatonic, Epic’in Rocket League’de yaptığı gibi oyunu ücretsiz oynamaya yönelik bir planın olmadığını söylüyor. Epic daha sonra Fall Guys’ın PC sürümünü Epic Game Store‘da kullanıma sunmayı planladığını doğruladı.

İlginç bir şekilde Fall Guys, Epic’in Unreal platformunun rakibi olan Unity oyun motoru kullanılarak oluşturuldu. Buna rağmen, şirketler çapraz platform gibi Fortnite tarzı özellikleri gelecekte Fall Guys’a getirmeyi umduklarını söylüyorlar.

 

Resmi adı Fall Guys: Ultimate Knockout, geçen Ağustos ayında PlayStation 4 ve PC için özel şekilde piyasaya sürülen bir platform battle royale oyunu. Hızlıca hit oldu ve Among Us‘ta da olduğu gibi pandemi sırasında takım arkadaşların sosyal deneyimleri özlemesini ve sıkışmış haldeyken birbirleriyle rekabet etmelerine izin verdiği için oyun camiasının anlık bir parçası oldu.

Fall Guys, Takeshi’s Castle ve Wipeout gibi oyun şovlarından ilham alarak oyuncuları, yalnızca bir oyuncu ayakta kalana kadar katılımcıların başarısızlığıyla sonuçlanan gülünç mini oyunlarda rekabet etmeye zorlar. Mediatonic, oyunun piyasaya sürülmesinden bu yana, Fortnite‘ın ayak izlerini yakından takip ederek sezonluk temalı savaş biletleri yayınladı ve ayrıca markalı tasarımları ve karakterleri oyuna isteğe bağlı karakter görünümleri olarak getirmek için markalarla anlaşmaları keserek Epic‘in oldukça aşina olduğu ve muhtemelen yapmayı planladığı bir iş modeli.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here