Ana sayfa Haber Among Us, 2020’nin en çok indirilen mobil oyunu oldu

Among Us, 2020’nin en çok indirilen mobil oyunu oldu

0

2020’de Among Us, dünya çapındaki diğer oyunlardan daha fazla mobil kullanıcı tarafından indirildi. Apptopia tarafından yayınlanan veriler, yılın en büyük çıkışını ABD’de 41 milyon indirme ve dünya çapında 264 milyon indirme ile sıralayarak, her ikisi de yılın en çok hasılat yapan 10 oyunu arasında kalan PUBG Mobile ve Roblox gibi oyunları geride bıraktı.

2018’de piyasaya sürülmesine rağmen, Among Us geçen yıla kadar popüler bir yer bulamadı. Uzay gemisi mürettebatının görevleri tamamlamak ve sahtekarları öldürülmeden önce ortadan kaldırmak için birlikte çalıştıkları çevrimiçi çok oyunculu çıkarım oyunu, Twitch’in karantinaya geçmesine çok sevindi. Kasım ayında, mobil cihazlarda, Nintendo Switch’te ve PC’de bulunan oyunu neredeyse yarım milyar kişi oynadı. Xbox One, Xbox Series S ve Xbox Series X için de bir sürüm planlanıyor.

Among Us ekibine gelince, InnerSloth sadece dört çalışanı olan bağımsız bir geliştirici. Oyun o kadar popüler hale geldi ki, geliştirici orijinali üzerinde çalışmaya devam etmek için üzerinde çalıştıkları devam oyununu iptal etti.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here