Ana sayfa Haber E3 2021, Haziran ayında yapılacak

E3 2021, Haziran ayında yapılacak

E3 2021, "yeniden tasarlanmış, tamamen sanal" etkinlik olarak Haziran ayında yapılacağı duyuruldu. Nintendo, Xbox, Capcom, Ubisoft ve daha fazlası E3 2021'de görünecek.

0

Organizatörler Salı günü, E3 2021 etkinliğinin “yeniden tasarlanmış, tamamen sanal” bir etkinlik olarak geri döneceğini duyurdu. Entertainment Software Association (ESA), E3 2021’in 12-15 Haziran’da gerçekleşeceğini ve Nintendo, Xbox, Capcom, Konami, Ubisoft, Take-Two Interactive, Warner Bros. Games ve Koch Media’dan içerikler içereceğini söyledi.

ESA, oyun geliştiricilerinin ve yayıncılarının oyunlarını E3 2021’de “doğrudan dünya çapındaki hayranlara” sergileyeceklerini söyledi. Habersiz küresel medya ortakları sayesinde E3 2021 içeriğine erişim ücretsiz olacak.

Apex Legends 9. sezonda gelen bir “ton” Titanfall içeriğine sahip

ESA Başkan ve CEO’su Stanley Pierre-Louis, “Bu yılki E3’ü daha kapsayıcı bir etkinliğe dönüştürüyoruz, ancak yine de bu etkinliği video oyunlarının vazgeçilmez merkez sahnesi haline getiren büyük açıklamalar ve içeriden öğrenen fırsatlarla hayranları heyecanlandırmaya çalışacağız,” dedi.

E3 2021 SANAL OLACAK ANCAK E3 2022 YÜZ YÜZE OLMASI PLANLANIYOR

Bu yılki E3 sanal olacakken, organizatörler yüz yüze bir E3 2022 planladıklarını söylüyorlar.

Geçen yılki E3, küresel COVID-19 salgını nedeniyle iptal edildi. ESA, geçen yıl Mart ayında E3 2020’yi iptal etti ve o sırada yaptığı açıklamada, “COVID-19 virüsü ile ilgili artan ve ezici endişelerin ardından, böylesine benzeri görülmemiş bir küresel durumda ilerlemenin en iyi yolunun bu olduğunu hissettik. Hayranlarımız ve destekçilerimiz için bu etkinliği düzenleyemediğimiz için çok hayal kırıklığına uğradık.” dedi.

SONY VE ELECTRONIC ART KENDİ ETKİNLİKLERİNİ DÜZENLEYECEKLER

Yaşanan bu boşlukta, oyun yayıncıları, medya kuruluşları ve diğer gruplar, 2020 yaz ve sonbaharında dağıtılan bir dizi küçük oyun etkinliği düzenledi. Geoff Keighley’in “Yaz Oyun Festivali” gibi bu etkinliklerin bazılarının 2021’de geri döneceği onaylandı. Yıllardır E3’te resmi olarak sergilenmeyen (ve bu yılki fuarın bir parçası olarak duyurulmayan) Sony ve Electronic Arts, muhtemelen ESA’nın planlarına bağlı olmaksızın kendi etkinliklerini gerçekleştirecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here