Ana sayfa İnternet Haberleri e Okul Yönetim Bilgi Sistemi ne işe yarar?

e Okul Yönetim Bilgi Sistemi ne işe yarar?

0
e okula giriş nasıl yapılır

Eğitim öğretim sisteminin yapı taşı öğretmenlerin ve idarecilerin veri girişi yaptığı sisteme e-okul yönetim bilgi sistemi denilir. Öğrenciler ile ilgili birçok bilginin sisteme girişi bu siteden yapılır… Peki e-Okul yönetim bilgi sistemi aslında nedir? e-Okul yönetim bilgi sistemi nasıl kullanılır?

e-okul

e-Okul sistemi; idarecilerin öğrencilerin kayıt yenileme, kayıt silme, nakil işlemleri, devamsızlık bilgilerini girdiği; öğretmenlerin ise öğrencilerin ders ve ödev notları ile performans bilgilerini işlediği sistemdir.

E-Okul Yönetim Bilgi Sistemine nasıl giriş yapılır?

Eğitim-öğretim döneminin başlaması ile birlikte hem idareciler hem öğretmen ve veliler hem de öğrenciler için yeni bir sayfa açılıyor. Kurumların ve ebeveynlerin öğrencileri tamamıyla kontrol edebilmesi, disiplinli bir şekilde eğitim hayatının takibinin yapılması için de e-Okul yönetim bilgi sistemine ihtiyaç duyulmaktadır. Peki, bu sistemi nasıl kullanabilirsiniz?

Tarayıcınız üzerinden siteye girdiğiniz zaman e-okul sisteminde 2 adet giriş alanı göreceksiniz. Sağ bölümde bulunan sistem, öğrenciler için bilgilendirme sistemi olarak sunulur. Burada yer alan girişle birlikte öğrenciler ve ebeveynleri ders notlarını, sınav tarihleri, devamsızlık bilgilerini kolay bir şekilde görebilirler. Sistemin sol tarafında yer alan alandan ise yönetim bilgi sistemine girilir. Öğretmenlerle birlikte idarecilerin kullandığı bu sistemde, kayıt yenileme ve silme işlemleri, nakil prosedürü, not ve devamsızlık veri girişleri yapılmaktadır…

e okul giriş

E-Okul Yönetim Bilgi Sistemine kayıt olmak…

Öğretmen, öğrenci ve idarecilerin e-Okul yönetim bilgi sistemine girebilmek için ihtiyacı olan iki adım, kullanıcı adı ve şifreden ibarettir. Bu şifre ve kullanıcı adını, ilgili okulun idarecileri veya müdürü tarafından kayıt yaptırıp edinebilirler…

e Okul Giriş İçin Tıklayın

Android veya iOS işletim sistemine sahip akıllı telefonlardan erişebileceğiniz bu sisteme, e-Okul mobil uygulamasını indirerek de ulaşabilirsiniz. Şifrenizi unuttuğunuz taktirde ilgili okulun müdürü veya idarecileri tarafından şifre yenileme işlemi yapması gerekir. Bu işlem için ıslak imzalı bir resmi evrak doldurmanız gerekmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here