Ana sayfa Haber Days Gone 2 için oyunculardan imza kampanyası

Days Gone 2 için oyunculardan imza kampanyası

Days Gone 2 için düzenlenen bir hayran dilekçesi, Change.org'da 30.000'den fazla imzaya ulaştı ve oyunun yöneticisinin sosyal medyada desteğini aldı.

0

Days Gone 2, Sony tarafından göz ardı edilmiş gibi görünüyor, ancak hayranlar bu durumu kabul etmiyor. Days Gone oyununun devamı için bir imza kampanyası 30.000’den fazla imzaya ulaştı ve Bend Studio‘nun açık dünya zombi oyunu için hala çok fazla talep olduğunu kanıtladı. İmza kampanyası büyümeye ve ivme kazanmaya devam ederek süreçte dikkatleri üzerine çekiyor.

Epic Games ile 3 oyun ücretsiz: Deponia, Ken Follet’in The Pillars of the Earth ve The First Tree

Geçtiğimiz hafta, PlayStation’ın birinci taraf gelişiminin durumunu geniş anlamda özetleyen bir Bloomberg raporu çevrimiçi olarak yayınlandı. Rapor, Days Gone 2’nin piyasaya sürüldüğünü, ancak 2019’daki ilk oyunun piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra Sony tarafından reddedildiğini ortaya koydu. Etkileyici satış rakamlarına rağmen, oyunun eleştireleri nedeniyle Sony tarafından reddedildiği bildirildi. Yayıncı, sürekli olarak büyük prestijli oyunlar yayınlayan bir markanın küratörlüğünü yapmaya odaklanmış gibi görünüyor ve ne yazık ki Days Gone kriterleri karşılamıyor. Yine de bu oyunun hayranları umutlarından vazgeçmiyor.

DAYS GONE 2 İÇİN İMZA KAMPANYASI BAŞLADI VE SONY’NİN YÖNETİCİSİ ETİKETLENDİ

Yaklaşık bir hafta önce, Kanhai Raval adındaki bir Change.org kullanıcısı, Sony’nin Days Gone 2’yi yapması için bir imza kampanyası başlattı. Yazarken, yaklaşık bir hafta içinde 35.000’den fazla imza topladı ve bu büyümeye devam ediyor. Oyun yönetmeni Jeff Ross, kampanyayı Twitter sayfasında paylaşarak hızlı büyümesine dikkat çekti. Ayrıca bu tutkuyu yöneticiye göstermesi muhtemel olan PlayStation Studios başkanı Herman Hulst’u da etiketledi. Ross ayrıca geçenlerde bir röportajda Days Gone’un devamı için “asla asla deme” dedi, ancak artık Bend Studio’da çalışmıyor, bu yüzden kontrolü dışında.

Hızlı büyümesi etkileyici olsa da, kazanması yüzlerce değilse bile onlarca milyon dolara mal olan bir oyun için 30.000 kişi muhtemelen Sony’yi etkilemeyecektir. Daha fazla destek alsa bile, satışlar ilk oyunda gerçekten sorun değildi. Sony, pek çok kişinin Days Gone’u satın aldığını biliyor. Release the Snyder Cut gibi hayran kampanyaları işe yaradı, ancak bu büyük ölçüde tamamlanmış bir film içindi. Days Gone 2, yıllarca ve çok para kazanması gereken yepyeni bir oyun olacaktı.

Hayranlar muhtemelen Days Gone’un yaklaşan PC portu üzerinden destek göstermeye devam edecekler, ancak Sony’nin bu fırtınayı beklemeye çalışacağı görülüyor. Bend Studio’nun şu anda yepyeni, habersiz bir IP üzerinde çalıştığı bildiriliyor, ancak iddiaya göre sadece son birkaç ay içinde geliştirilmeye başlandı, bu yüzden hayranların görmesi biraz zaman alacak.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here