Ana sayfa Haber Clubhouse, Android telefonlara geliyor

Clubhouse, Android telefonlara geliyor

Clubhouse, Android yazılım geliştiricisini işe aldı ve Android uygulaması üzerinde çalışmaların başladığını işaret ediyor.

0

Clubhouse, Android yazılım geliştiricisi Mopewa Ogundipe’yi işe alarak, şirketin Google tarafından oluşturulan popüler mobil işletim sistemi için uygulamasının bir sürümünü geliştirmeye başladığının sinyalini verdi.

Clubhouse’un kurucu ortakları Paul Davison ve Rohan Seth Pazar günü yaptığı açıklamada, Clubhouse’un haftalık 10 milyondan fazla aktif kullanıcıya ulaştığını duyurdu.

Youtube ebeveynlere müjdeli haberi verdi

CLUBHOUSE ANDROID İÇİN SİNYALLERİ VERDİ

Hızla büyüyen sosyal medya ses uygulaması Clubhouse, bir Android yazılım geliştiricisini işe aldı ve şirketin Google tarafından oluşturulan popüler mobil işletim sistemi için uygulamasının bir sürümünü geliştirmeye başladığının sinyalini verdi.

Mopewa Ogundipe Pazartesi günü tweet attı “Bugün @joinClubhouse’daki ilk günümdü”. “Beni tanıyorsanız, muhtemelen yalnızca iOS uygulamaları hakkında * fikirlerim * olduğunu biliyorsunuzdur, bu yüzden partiyi Android’e taşımak için ekibe katılmaktan heyecan duyuyorum.”

Clubhouse Mart 2020’de piyasaya sürüldü ve o zamandan beri şirket, Silikon Vadisi’nin en sıcak tüketici uygulamalarından biri haline geldi. Clubhouse’da kullanıcılar, yeni teknolojiyle ilgili konuları sıklıkla tartışacakları, popüler kültür üzerinden sosyalleşebilecekleri veya Elon Musk gibi konuşmacıları dinleyebilecekleri yalnızca sesli sanal odalarda toplanabilir.

YALNIZCA iPHONE’DA KULLANILIYORDU

Şimdiye kadar, uygulama yalnızca uygulamaya davet edilen iPhone kullanıcıları tarafından kullanılabilir. Apple münhasırlığına rağmen, uygulama haftalık 10 milyondan fazla aktif kullanıcıya ulaştı, Clubhouse Kurucu Ortakları Paul Davison ve Rohan Seth Pazar günü uygulamada duyurdu. Bu, 24 Ocak’ta haftalık 2 milyon aktif kullanıcıdır.

Şirketin bir Android uygulaması geliştirmesi, Ocak ayında risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitz’den yeni bir finansman turu sağladıktan sonra gerçekleşti. Axios’un bildirdiğine göre, finansman turu yaklaşık 100 milyon dolardı ve Clubhouse’a 1 milyar dolar değerleme verdi.

Ogundipe, Twitter biyografisinde kendini Gingerbread günlerinden beri bir Android geliştiricisi olarak tanımlıyor. LinkedIn profili, 2014’ten beri Instagram, Khan Academy ve Medium’da Android tabanlı yazılım geliştiren çeşitli rolleri listeliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here