Ana sayfa Donanım Canon EOS M50 inceleme

Canon EOS M50 inceleme

0

 

Canon, teknolojik açıdan en ileri aynasız fotoğraf makinesi olan EOS M50 modelini piyasaya çıkarttı. Makine değiştirilebilir lensli, hafif ve kolay taşınabilir bir fotoğraf makinesi ile fotoğrafçılık becerilerini geliştirmek isteyen kompakt fotoğraf makinesi kullanıcılarına hitap ediyor. Günümüzün modern maceraları için tasarlanan EOS M50, 4K video çekim kapasitesi, değişken açılı dokunmatik ekranı ve Canon”un en son DIGIC 8 görüntü işlemcisine sahip olan ilk aynasız fotoğraf makinesi olarak dikkat çekiyor.

Canon EOS M50, düşük ışıklı ortamlarda net, yüksek çözünürlüklü görüntüler için 24,1 megapiksel CMOS sensöre ve en hızlı hareketlerin bile güçlü detaylarla yakalanmasını sağlayan 10 kare/sn. sürekli çekim hızı ile geliyor. 

En son teknolojilerle donatılan Canon EOS M50, DSLR kalitesini kolay taşınabilen şık ve kompakt bir gövde içinde sunuyor. 24,1 megapiksel CMOS sensörün ürettiği sinematik görünüm ve his, Full HD”den dört kat daha yüksek çözünürlüklü çok daha zengin detaylar için 4K video çekim özelliğinin eklenmesiyle birlikte yepyeni bir deneyimin de kapılarını aralıyor.

Canon, EOS M50 modeliyle birlikte bir fotoğraf makinesinde ilk kez kendi ürettiği son DIGIC 8 görüntü işlemcisini kullanıyor. Yeni işlemci fotoğraf makinesinin işlevini güçlendiriyor. örneğin: 4K video kaydı, 4K zaman aşımlı kayıt ve 4K videolardan 4K fotoğraf kareleri alma; yüksek sürekli çekim hızı ve düşük ışık altında dahi net görüntüler elde edilmesini sağlayan standart maksimum 25.600 ISO hızı sunuyor. DIGIC 8 görüntü işlemcisi doğrudan fotoğraf makinesinde paylaşıma hazır hale getirilen üstün kaliteli görüntüler için otomatik odaklanma, “Otomatik Işık İyileştirici”, “Dijital Lens İyileştirici” ve “Vurgulu Ton önceliği” özelliklerini kapsayan başka birçok iyileştirme de sunuyor.

 

EOS M50″nin ortaya yerleştirilen büyük elektronik vizörüyle klasik çekim deneyimine modern bir hava katıyor. Kullanıcılar, çoklu perspektif kullanımına olanak tanıyan 7,5 cm değişken açılı dokunmatik ekranı kullanarak yaratıcı çekim açılarını keşfederken, harika özçekimler yapılmasını ve kolayca vlog kayıtları hazırlanmasını sağlıyor. 

Canon EOS M50, iOS ve Android cihazlara yönelik ücretsiz olarak sunulan Canon Camera Connect uygulaması ile akıllı cihazlarla kolayca entegre edilebiliyor. Sosyal medya siteleriyle kolay paylaşım için fotoğraf ve videolar fotoğraf makinesinden akıllı cihazlara otomatik olarak aktarılıyor. 

Canon EOS M50″nin saniyede 120 kareye kadar HD video yakalama kapasitesi, pürüzsüz aksiyon sekansları çekilmesine olanak tanıdığı gibi ağır çekim oynatma seçeneklerini de genişletiyor. Bir Canon aynasız fotoğraf makinesinde bir ilk olmak üzere, hızlı 10 kare/sn sürekli çekimle kusursuz aksiyon çekimleri yakalanırken, sürekli AF ile 7,1 kare/sn çekim de yapılabiliyor.

EOS M50″nin Canon”un geniş yelpazedeki kompakt ve yüksek kaliteli EF-M lensleriyle uyumlu. Montaj Adaptörü EF-EOS M aracılığıyla 80″den fazla ünlü EF ve EF-S değiştirilebilir Canon lensiyle uyumlu olarak geliyor.

Canon EOS M50 Satış Fiyatı: 760 Dolar

Kutunun İçindekiler
• EOS M50 gövdesi (Siyah ve Beyaz seçenekler mevcuttur)
• Kamera kapağı R-F-4
• Askı EM-200DB
• Pil şarj cihazı LC-E12E
• Pil paketi LP-E12
• Güç kablosu

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here