Ana sayfa Makale BMW Concept 4, Yeni X6 Vantablack ve Vision M NEXT

BMW Concept 4, Yeni X6 Vantablack ve Vision M NEXT

0

BMW Concept 4, markanın gelecek modellerinde kullanacağı yeni tasarım dilini yansıtan sofistike bir başkaldırı adeta. Aynı zamanda Yeni BMW 4 Serisi modellerinin çizgileri hakkında da önemli ipucu veriyor.

Tasarımcıları tarafından “BMW’nin temiz ve net tasarımını estetik duruşla birleştiren yepyeni bir çalışma” olarak tanımlanan BMW Concept 4, fark yaratan dikey böbrek tasarımı ile dikkat çekiyor. Kendine özgü Böbrek Izgarası, göze çarpan hava girişleri ve belirgin şekilde oyulmuş yüzeyler, BMW Concept 4’ün gerçek biri sürücü otomobili olduğunu ortaya koyuyor.

Aracın benzersiz ızgara tasarımı BMW 328 ve BMW 3.0 CSi gibi efsanevi klasiklere referans yaparak markanın köklü geçmişine ışık tutuyor.

BMW Concept 4’ün dikkat çekici tasarımında önemli bir paya sahip olan diğer bir unsur ise ikiz far tasarımı. BMW’nin karakteristik böbrekleriyle uyum içerisinde olacak şekilde tasarlanan full LED farların cam kapağı da bulunmuyor. Far tasarımı üç boyutlu heykeller gibi aracın direkt olarak gövdesi ile buluşuyor. BMW Concept 4, BMW’nin tasarımda imza niteliğindeki oranlarının modern temsilcisi. Gergin kaput, uzun dingil mesafesi, akan tavan çizgisi ve kısa çıkıntılar modern, zarif ve dinamik bir coupé modelin ana hatlarını oluşturuyor.

Dünyanın en siyah otomobili

X6 Serisi’nin üçüncü neslini temsil eden Yeni BMW X6, BMW X modellerinin çevikliğini ve çok yönlülüğünü her zamankinden daha etkileyici bir hale getirmeyi başarıyor. Keskin çizgiler, güçlü oyuntulara sahip yüzeyler ve daha dinamik bir etki yaratan oranlar otomobilin dış yüzeyine atletik ve etkileyici bir görünüm kazandırıyor. Modele, son derece güçlü benzinli V8 motor ve 6 silindirli dizel motor öncülük ediyor.

Renkleri %96,96 soğuran dünyanın en siyah rengi olan ‘’Vantablack’’ dünyada ilk defa Yeni BMW X6 ile otomobil severlerle buluşuyor. Vantablack ışığı üzerinden yansıtmak yerine içinde hapsetmesi nedeniyle nesnenin iki boyutlu olarak algılanmasını sağlıyor. Ortaya çıkan illüzyon etkisiyle Yeni BMW X6’nın muhteşem tasarımı ve çizgileri benzersiz bir görünüm kazanıyor.

Sportif sürüşün geleceği

BMW’nin geleceği ile ilgili önemli fikirler veren otomobillerden birisi de dünya tanıtımı NEXTGen etkinliğinde yapılan BMW Vision M NEXT oldu. Bu noktada BMW’nin en dikkat çekici modellerinden biri olan BMW Vision M Next konsepti de ilk kez burada sergilendi. BMW’nin elektrikli spor otomobil geleceğine ışık tutan modeli BMW Vision M NEXT, tamamen sürücü odaklı olarak tasarlanmış. 2018 yılında ilk kez tanıtılan BMW Vision iNEXT ile birlikte sergilenen BMW Vision M NEXT, BMW’nin deneyim dünyasındaki EASE ve BOOST tanımlarını en iyi şekilde yansıtıyor. Öncüsü BMW i8’e benzer bir tasarıma sahip olan Vision M Next, BMW’nin spor otomobil DNA’sının geldiği son noktayı temsil ediyor.

Siyahın da siyahı!

Renkleri %96,96 soğuran dünyanın en siyah rengi olan ‘’Vantablack’’ dünyada ilk defa Yeni BMW X6 ile otomobil severlerle buluşuyor.

Saygı duruşu

BMW Concept 4’ün benzersiz ızgara tasarımı BMW 328 ve BMW 3.0 CSi gibi efsanevi klasiklere referans yaparak markanın köklü geçmişine ışık tutuyor.

BMW i8’e benzer bir tasarıma sahip olan Vision M Next, BMW’nin spor otomobil DNA’sının geldiği son noktayı temsil ediyor.


 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here