Ana sayfa Makale Mac’inize Yakışacak İnovatif Aksesuarlar

Mac’inize Yakışacak İnovatif Aksesuarlar

Mac’inizi tamamlayacak hem fonksiyonel hem de yakışıklı aksesuarları bir araya getirdik.

0

Steve Jobs “Tasarım sadece nasıl göründüğü ve hissedildiği değildir. Tasarım, nasıl çalıştığıdır”. Demişti. Bu görüşü esas alan tek marka, kurucusu olduğu Apple olmadı. Apple için aksesuar geliştiren üreticiler de söz konusu anlayışı destekleyen çözümler sundular. Bu nedenle günümüzde Mac’lerle aynı renklerde, hatta aynı alüminyum materyalle üretilmiş süper-inovatif aygıtlar var. Bu muhteşem bir uyum, eşsiz bir birliktelik!

Mac modellerini diğer bilgisayarlara göre ayrıcalıklı yapan özelliklerden biri de kendilerine çok yakışan oldukça fonksiyonel aksesuarlara uyumlu olmaları. Bu ekosistemin öncü aygıtları arasında Magic Mouse 2 gibi doğrudan Apple imzası taşıyanlar da var, LaCie gibi Mac’e aşina ürünler sunan üreticilerin iddialı çözümleri de. Şimdi kapsamlı bir çalışma sonucunda derlediğimiz Mac’inizi tamamlayacak aksesuarlara yakından bakalım…

Apple Magic Mouse 2 Uzay Grisi

Mac kullanıcıları buraya! Magic Mouse 2, tümüyle şarj edilebilir olduğu için artık geleneksel pilleri kullanmak zorunda değilsiniz. Üstelik çok hafif. Yerleşik pili ve pürüzsüz alt yüzeyi sayesinde daha az sayıda hareketli parçaya ve optimize edilmiş bir yüzey tasarımına sahip olması da beğendiğimiz bir başka yönü. Tüm bu özellikleriyle Magic Mouse 2, hareketlerinizi daha kolay takip ediyor ve yüzey üzerinde hareket ederken çok daha az direnç gösteriyor.

Akıyor adeta.

 

Multi-Touch yüzeyi, oldukça basit kaydırma hareketleriyle web sayfaları veya belgeler arasında gezinebilmenizi sağlıyor. Çalışırken elinizi rahatsız edecek hiçbir girinti ve çıkıntı da bulunmuyor. Magic Mouse 2, kutusundan çıkardığınız anda kullanıma hazır; Mac’iniz ile otomatik olarak eşleşiyor.

729 TL

WD My Passport for Mac

 

Her yolculukta bir pasaport gerekir. My Passport for Mac diski, hareketli yaşam tarzınızı mükemmel bir şekilde tamamlayan, güvenilir ve taşınabilir bir depolamadır. USB-C ve USB-A ile uyumlu olan My Passport for Mac diski, günümüzdeki en yeni teknolojili cihazlara bağlanacak şekilde donatılmış olarak sunulur. 2, 4 ve 5 TB seçenekleri var.

Avucunuza sığacak boyuttaki yeni ve şık tasarımı ile, yaşamınızı dolduran tüm fotoğraf, video, müzik ve belgeleri depolayacak, düzenleyecek ve paylaşacak alana sahiptir. Apple’ın Time Machine yedekleme yazılımı ve parola koruması ile mükemmel şekilde eşleşen My Passport for Mac diski, dosyalarınızı güvende tutmaya ve yaşamınızı ileri taşımaya yardımcı olur.

My Passport for Mac taşınabilir depolama cihazı, yolculuğunuza devam etmenizi kolaylaştırmak için kutusundan çıktığı anda Mac cihazlarıyla çalışır. Fotoğraf, video, müzik ve belgeleriniz gibi dijital yaşam içeriklerinizi korumaya yardımcı olmak için sadece dosyaları sürükleyip bırakın veya Apple’ın Time Machine yazılımı ile bir yedekleme rutini ayarlayın. Süper kullanışlı ve zarif.
Seviyoruz!

600 TL

Apple USB-C Dijital AV Çoklu Bağlantı Noktası Adaptörü

Açık söyle MacBook Air’ini monitöre bağlamak istiyorsun değil mi? Kim bilir belki de Rome II Total War oynamak istiyorsundur ve işleri de biraz ‘büyütmek’ niyetindesindir. Pek tabii amaçlar çeşitlendirilebilir, iş ya da eğlence her ne olursa olsun eğer Mac kullanıcısıysan ve konu da HDMI kablosuysa bir adaptöre ihtiyaç duyma ihtimalin yüksek. Bu noktada en iyi çözüm USB-C Dijital AV Çoklu Bağlantı Noktası Adaptörü. Apple tarafından geliştirilen bu aksesuar USB-C özellikli Mac’inizi bir HDMI ekrana, standart bir USB aygıtına ve USB-C şarj kablosuna aynı anda bağlama imkanı sunuyor.

Ayrıca Mac ekranınızı HDMI özellikli TV veya ekranınıza yansıtmanıza olanak veriyor. Tam istediğin şeyse düşünmeden satın al. Apple Store’lar ya da diğer tüm perakende mağazalarından temin edebilirsin.

529 TL

Apple Sayısal Tuş Takımlı Magic Keyboard – Türkçe Q Klavye – Uzay Grisi

Yüksek fiyatlara rağmen vazgeçilemeyen Mac’lere yönelik bağlılığın farklı sebepleri var. Kimileri incelik ve tasarım gibi ayrıntıları beğenirken kimileri de ekran özelliği ya da performans seviyesine bayılıyor. Çoğu içinse klavyesi bir aşk sebebi. Ancak şu bir gerçek ki konu Apple olduğunda sunulan standart özellikleri geliştirme şansı her daim söz konusu. Bu noktada klavyeyi üst boyuta çıkaran ürün Apple Sayısal Tuş Takımlı Magic Keyboard.

Üstelik artık sadece metalik forma değil, Uzay Grisi renk seçeneğiyle de sunuluyor. Sayısal Tuş Takımlı Magic Keyboard, genişletilmiş yerleşime, belge içinde gezinmeyi kolaylaştıran hızlı kaydırma tuşlarına ve oyun oynamayı daha eğlenceli hale getiren tam boy ok tuşlarına sahip.

Her tuşun altında bulunan ve daha stabil bir deneyim sunan makas tipi mekanizması, tuşlar arasında daha rahat gezinecek şekilde optimize edilmiş tasarımı ve sade görünümüyle, rahat ve net bir yazma deneyimi sunuyor. Sayısal tuş takımı, elektronik tablolar ve finans uygulamaları için de mükemmel. Şarj edilebilir yerleşik pili ise, klavyenize iki şarj arasında bir ay veya daha uzun süre güç sağlayacak kadar uzun dayanıyor.

Apogee ONE + ONE USB Mikrofon ve 2 Girişli/2 Çıkışlı Ses Arabirimi

Her YouTuber! Amatör şarkıcı! Garage Band sevdalısı! Sese dair şeylerden hoşlanan biriysen sana muhteşem bir aksesuar önerimiz var! Apogee ONE + ONE USB Mikrofon ve 2 Girişli/2 Çıkışlı Ses Arabirimi, Mac ile kolayca ve profesyonel kalitede etkiletici kayıtlar yapabilmenizi sağlıyor. Özel devresi gecikme süresi düşük USB 2.0 performansı sunuyor.

 

Apogee’nin kalitesi dünyaca ünlü mikrofon ön amfilerini, AD/DA dönüştürücülerini ve zamanlayıcısını içeren taşınabilir tasarımı uygun fiyata alabilirsiniz. Özenle seçilmiş bileşenlere ve yüksek verimli devre tasarımına sahip olan ONE + ONE, duyar duymaz fark edeceğiniz üstün ses kalitesi sunuyor.

Stüdyo kalitesinde, çok yönlü, yerleşik kondansatör mikrofon, şarkı fikirlerinizi, vokalleri, podcast’leri ve röportajları hızla kaydetmenizi sağlıyor. Dahası her türlü sesi kaydetmek için ONE + ONE’ı mikrofon standınıza en doğru şekilde yerleştirebilmenizi sağlayan bir mikrofon klipsi de var.

2549 TL

Beats Solo Pro

Aksesuar deyince kulaklık olmadan olmaz. Her masanın, her dizin üzerindeki Mac’in uzaktan müzik dinleme imkanı sunan bir kablosuz kulaklığa ihtiyacı vardır. Bu noktada Beats’in en yeni modeli Solo Pro, başlıca önerimiz. Öncelikle sesi istediğiniz şekilde sunmak için Solo Pro’da iki dinleme modu var: Aktif Gürültü Önleme (ANC) ve Şeffaf Mod. Beats’teki Pure ANC, sizi tamamen içine çeken bir müzik deneyimiyle yaratıcılığınıza alan açıyor. Şeffaf Mod ise etrafınızda olup bitenin farkında olmanızı sağlıyor. İşte sözünü ettiğimiz inovasyon!

Katlanıp açıldığında kulaklık gücünün kapanıp açılması gibi sezgisel özelliklere kadar Solo Pro’nun tüm detayları dikkatle düşünülmüş. Ergonomik tasarımı uzun süreli kullanımda olağanüstü rahatlık sunmasının yanı sıra şık bir stil de sağlıyor. Ve 22 saate kadar pil ömrü sayesinde, Mac’inizle gün içinde nereye giderseniz gidin müziği her an yanınızda taşıyabiliyorsunuz. Tam 6 farklı renk alternatifi sunduğunu da belirtelim.

2239 TL

13 inç MacBook için Deri Zarf Kılıf

Apple tasarımı bu zarf kılıf, yüksek kaliteli deriden üretildi. Nefis bir renk değil mi? Üstelik lacivert gibi daha klasik seçenekler de var. Yumuşak mikrofiber astarı, MacBook Air ve MacBook Pro’nuzu götürdüğünüz her yerde korumaya hazır. Çizilmesin, kenarları bir yerlere çarpttığında aşınmasın diyorsanız ideal bir koruma argümanı.

Aşağıdaki Mac’lerle uyumlu:

  • Retina ekranlı 13 inç MacBook Air
  • Thunderbolt 3 bağlantı noktasına sahip 13 inç MacBook Pro

1399 TL

LaCie 4 TB Rugged RAID PRO USB-C Sabit Sürücü

Her türlü ortama uygun, sağlam ve taşınabilir depolama çözümü LaCie Rugged RAID Pro sabit sürücü, inovasyonun ‘en dayanıklı’ hali. Rugged dayanıklılığını RAID’in uyarlanabilir yapısıyla bir araya getiren aygıt, tümleşik SD kart okuyucusu ile dışarıdayken içeriklerinizi daha kolay yedekleyebilmenizi sağlar. LaCie RAID Manager ile yapılandırılabilen bu sürücü, yoğun bir çalışma temposuna sahip videografikerler ve profesyonel fotoğrafçılar için güvenilir bir seyahat arkadaşı.

2699 TL

VESA Montaj Adaptörü

VESA Montaj Adaptörü, geleneksel stant yerine VESA standı, montaj kiti veya kolu kullanan profesyonellere, Pro Display XDR’ı çalışma alanına kusursuz bir şekilde eklemek için mükemmel bir yol sunuyor. VESA Montaj Adaptörü, VESA uyumlu herhangi bir 100 x 100 duvar montaj kiti, masa montaj kiti, stant veya Pro Display XDR’ın 7,48 kg ağırlığını destekleyebilen mafsallı kol ile birlikte kullanılabiliyor. Ve birlikte verilen Apple tasarımı kilit anahtarı kullanılarak hızla ve kolayca yerleştirilip sabitlenebiliyor.

1449 TL 

LaCie 2 TB DJI Copilot BOSS Sabit Sürücü

Şık tasarımlı LaCie DJI Copilot BOSS sabit sürücü, SD kart yuvası ve USB bağlantı noktası aracılığıyla kameralar, DJI drone’lar ve USB aygıtlarındaki dosyaları Mac’inizi bile kullanmadan doğrudan kopyalayabilmenizi sağlar. Copilot’u birlikte gelen kablo aracılığıyla iPhone veya iPad’inize bağlayarak dosyaları oynatabilir, silebilir ve yeniden adlandırabilirsiniz. Copilot BOSS uygulamasını açarak, post prodüksiyonun zaman alan düzenleme adımlarını nerede olursanız olun halledebilirsiniz.

2799 TL

Belkin USB 3.0 4 Bağlantı Noktalı Hub ve USB-C Kablosu

Yani gönül isterdi ki bu tip aksesuarlara gerek kalmasın ama Apple, daha az arabirim diyorsa yapacak bir şey yok, çözümüne bakacağız… Bu kapsamda çözüm Belkin USB 3.0 4 Bağlantı Noktalı Hub ve USB-C Kablosu. Bu gadget ile mevcut USB 3.0 çevre birimlerinizi yeni Mac’inizle de kullanmaya devam edebilirsiniz. Hub’ın USB 3.0 bağlantı noktalarına dört aygıt takarak tek kablo aracılığıyla tümünü Mac’inizdeki bir USB-C bağlantı noktasına bağlayabilir, hızlı ve zahmetsiz şarj ve veri aktarımından yararlanabilirsiniz.

549 TL

Trend önerisi; Mac ile birlikteliğinizi konforlu ve şık adidas Gazelle ayakkabılarıyla tamamlayabilirsiniz.


 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here