Ana sayfa Donanım ASUS, AMD EPYC 7003 serisi sunucularını duyuruldu

ASUS, AMD EPYC 7003 serisi sunucularını duyuruldu

ASUS, modern veri merkezleri için yepyeni AMD EPYC 7003 serisi sunucularını duyurdu.

0

Sunucu sistemleri, sunucu anakartları ve iş istasyonlarında lider bir BT şirketi olan ASUS, bugün en yeni AMD EPYC 7003 serisi işlemcileri temel alan kapsamlı bir sunucu portföyünün tanıtımını duyurdu.

Tamamen yeni teklifler, sistem esnekliğini ve ölçeklenebilirliği iyileştirmek için yeni mimari, kasa ve modüler tasarıma sahip 4U, 2U ve 1U kasalarda hem çift soketli hem de tek soketli sunuculara sahiptir. Ayrıca, daha iyi sunucu performansı ile lider performans ve gelişmiş TCO sağlamak için en yeni PCI Express (PCIe) 4.0, OCP 3.0 ve BMC teknolojileri için destek sağlarlar.

ASUS, Intel Xe DG1 ekran kartı 2 anakartla çalışıyor

Asus AMD EPYC 7003 tabanlı sunucu portföyü

Yeni ASUS RS720A, RS700A, RS520A ve RS500A-E11 serisi sunucular, hem çift soketli hem de tek soketli AMD EPYC 7003 serisi işlemcilere dayalı yenilenmiş tasarımlar sunar. ASUS ayrıca ESC4000A-E10, RS620SA-E10-RS12 ve RS500A-E10 serileri de dahil olmak üzere önceki nesil EPYC 7002 işlemcilere dayalı sunucuları etkinleştirmek için BIOS güncellemeleri sunacak, bu yeni neslin tüm özelliklerinden yararlanarak iyileştirilmiş ve tutarlı performans sağlayacak, yanı sıra en son AMD platformlarıyla uyumluluk.

Bu yeni seri, tek bir sistemde sekiz adede kadar NVIDIA GPU veya Xilinx FPGA hızlandırıcı kartını desteklemek için 4U kasada çıkacak ASUS ESC serisi GPU sunucuları ile desteklenecek ve AI, derin öğrenme ve HPC iş yükleri için optimize edilecek. Tüm ASUS sunucu ürünlerinin tam listesi şu adreste mevcuttur için tıklayın.

Bu yeni seride gelişmiş sunucu ve altyapı güvenliği, ürün yazılımı esnekliği için platform Kök-Güven çözümü olarak PFR FPGA’nın yanı sıra güvenlik saldırılarına karşı düzenli ürün yazılımı tehdit algılama koruması ve kurtarma saldırıları ile entegre edilerek uygulanacaktır.

En yeni AMD EPYC 7003 serisi işlemciler, inanılmaz performans sunmayı ve modern veri merkezleri için çıtayı yükseltmeye devam etmeyi amaçlıyor. Zen 3 çekirdek mimarisine dayanan en yeni AMD EPYC işlemcileri, işletmelerin sonuçlara daha iyi zaman kazandırmalarına yardımcı olur ve bu da çift haneli nesil performans kazanımları sağlaması beklenir. EPYC 7003 serisi CPU’lar, şirketlerin yazılım yatırımlarından maksimum fayda sağlamasına ve veri merkezleri için cazip ROI avantajları sağlamasına yardımcı olabilir.

SPEC.org tarafından doğrulanan rekor kıran performans

AMD EPYC 7003 işlemcilerin bilgi işlem liderliği performansından yararlanan yeni ASUS RS720A-E11 sunucusu, çift AMD EPYC 7763 işlemcilerle performans açısından 1 numara sonuca ulaştı – tamsayı oranı, değişkenlik dahil olmak üzere SPEC CPU2017 karşılaştırmaları arasında en üst sıralarda yer aldı. yoğun bilgi işlem gerektiren uygulamalar için nokta oranı, tamsayı hızı ve kayan nokta.

Sonuçlar, RS720A-E11’in yeni AMD EPYC işlemcileriyle ASUS liderliğini sürdürdüğünü ve sunucu endüstrisi için olağanüstü performans sağladığını gösteriyor.

ASUS CPU dengeli mimari

Yeni AMD EPYC 7003 serisi işlemciler, hem çift soketli hem de tek soketli platformlar için tam özellik ve işlevsellik sağlama konusunda mükemmeldir. Yeni ASUS sunucuları, güvenli ve optimum CPU performansı verimliliği sağlamak için CPU dengeli bir mimari sunar. Bu mimari, tam bant genişliğini çift veya tek CPU yapılandırmalarına genişleterek, bilgi işlem yoğun iş yükleri için daha fazla bilgi işlem yeteneği ve çok daha gelişmiş genel güç verimliliği sağlar. Bu mimari, müşterilerin tek bir CPU ile çift CPU mimarisinin bant genişliği yeteneklerinden tam olarak yararlanmasına olanak tanırken, daha sonra ikinci bir CPU’nun eklenmesiyle yükseltme esnekliği sunar.

Çok yönlü modüler tasarım

En yeni ASUS sunucuları, artan veri merkezi iş yüklerini karşılamak için konfigürasyonların kolay ölçeklenmesini sağlamak için yeni bir modüler tasarım sunar. Örneğin, yerleşik LAN modülü tasarımının tasarımı, varsayılan arka panel LAN bağlantı noktasının en fazla dört adet 1 Gb veya iki adet 10 Gb LAN bağlantı noktasıyla değiştirilmesine olanak tanır ve bir arka panel PCIe 4.0 yuvası bir OCP için değiştirilebilir. 3.0 modülü – 200 GB / sn’ye kadar veri merkezi düzeyinde aktarım hızlarına olanak tanır.

Ölçeklenebilir depolama çözümleri

Yeni AMD EPYC 7003 serisi işlemcileri temel alan ASUS sunucular, veri merkezi esnekliği için maksimum performansı desteklemek üzere ölçeklenebilir depolama çözümlerine sahiptir ve artırılmış bağlantı ve güvenlik için Broadcom Tri-Mode RAID adaptörleri aracılığıyla endüstri standardı SAS / SATA / NVMe arayüzünü etkinleştirir. Ön paneldeki esnek NVMe sürücüleri, daha fazla kapasite genişletmesi için orta ve arka panellerde daha fazla depolama yerleşimi ile kapsamlı depolama ve yüksek verimli performans sağlar.

Uzaktan BT altyapısı yönetimi

Bu nesil ile ASUS, en yeni AMD platformlarını desteklemek için yeni ASUS ASMB10-iKVM sunucu yönetimi çözümünü de sunuyor. 2500 yonga setine kıyasla% 39’a kadar daha hızlı BMC önyükleme süresi sunan ve gelişmiş BMC ağ performansı sunan en yeni AMI MegaRAC SP-X üzerinde çalışan ASPEED 2600 yonga setini temel alan ve gelişmiş BMC ağ performansı sunan tüm ASUS sunucular, WebGUI, Intelligent Platform Management Interface (IPMI) ve Redfish API arayüzleri aracılığıyla bant sunucu yönetimi. ASUS Kontrol Merkezi (ACC), uzaktan BIOS güncellemelerine, mobil cihazlar aracılığıyla birden fazla sistemin izlenmesine ve tek tıklamayla yazılım güncellemelerine ve dağıtımına olanak tanıyan ve her türlü BT altyapısı için daha kolay sunucu yönetimine olanak tanıyan entegre bir BT yazılımıdır.

ASUS serisi sunucuların bir özeti

ASUS RS720A-E11 serisi sunucular, 32 adede kadar DIMM, dört çift yuvalı GPU, 24 NVMe sürücü, dokuz PCIe 4.0 yuvası ve iki M.2’yi tek bir sistemde destekleyen yüksek performanslı çift soketli 2U sunuculardır ve HPC için idealdir , AI eğitimi ve veri analizi.

ASUS RS700A-E11 serisi sunucular aynı zamanda yüksek performanslı çift soketli sunuculardır, ancak 32 adede kadar DIMM, bir çift yuvalı GPU, 12 NVMe sürücü ve üç PCIe 4.0 yuvasına sahip kompakt 1U kasada bulunur. HCI, bulut ve sanallaştırma ortamları için tasarlanmıştır.

ASUS RS520A-E11 serisi sunucular, iki çift soketli GPU desteği, 24 NVMe sürücü ve yedi PCIe 4.0 yuvası dahil olmak üzere olağanüstü performansa sahip, genel kullanıma yönelik, 2U tek soketli sistemlerdir. Kurumsal ve veri merkezleri için harika bir seçimdir.

Son olarak, uç sunucular veya SMB uygulamaları için, ASUS RS500A-E11 serisi sunucularda 16 DIMM, 12 NVMe sürücü ve dört PCIe yuvası desteği ile tek soketli bir CPU bulunur.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here