Ana sayfa Haber Apple, Yeni iPod touch Modelini Sonbaharda Tanıtabilir

Apple, Yeni iPod touch Modelini Sonbaharda Tanıtabilir

0

Apple, yeni bir iPod touch modeli duyuralı 2 sene oluyor. Fakat söylentilere göre, bu sonbaharda yeni bir model gelecek. İki senedir göz önünde olmayan iPod touch, bu sene karşımıza çıkacak. İşte diğer detaylar.

MacRumors’dan Steve Moser’ın attığı bir Tweet’e göre, yeni iPod touch, iPhone 12 tasarımına sahip olacak. Yani kare köşeli gelecek ve pek çok renk seçeneği olacak diyebiliriz. Bunun yanında temsili görseller bir de tekli bir kamera kurulumuna işaret ediyor.

Apple iPod touch temsili görselleri
Apple iPod touch temsili görselleri

Benzer İçerik: Spotify’dan Apple Watch için yeni güncelleme


Apple, yeni iPod touch modelini sonbaharda duyurabilir

Ekran büyüklüğü gibi teknik özellikler henüz açığa çıkmış değil. Temsili görsellerden gördüğümüz kadarıyla, cihazda Face ID özelliği olacak. En son iPod touch modelinin ekranı 4 inç büyüklüğündeydi. Fakat bu tabii ki bugünün standartlarına göre oldukça küçük bir ekran. Tahminlere göre, yeni iPod touch ekranı, en azından iPhone mini kadar, yani 5.4 inç kadar olacak.

Apple, yeni iPod touch ile gelebilir
Apple, yeni iPod touch ile gelebilir

Yine tahminlere göre, yeni iPod touch modeli 64 GB depolama alanı ve A14 Bionic işlemcisi ile gelebilir. Bildiğiniz gibi A14 Bionic işlemcisi de iPhone 12 ile karşımıza gelmişti. En son iPod touch modeli şuan 32 GB depolama alanı ve A10 Fusion işlemcisi ile 1.749 TL ile satışta. 128 GB fiyatı 2.599 TL ve 256 GB depolama alanlı fiyatı ise 3.449 TL olarak ülkemize geldi.

Kaynağın söylediğine göre, bu bilgileri sızıntı değil sadece bir söylenti olarak düşünmemiz daha iyi olacaktır. Çünkü bunun henüz bir kesinliği yok. Aynı zamanda kaynak, Apple’ın PR açıklamalarına iPod touch’u eklediğini de söyledi. Yani yeni bir model muhtemelen yolda diyebiliriz.

Bahsettiğimiz Tweet’e buradan ulaşabilirsiniz. Henüz bu cihazın çıkışı belli değil. Bu sebeple herhangi bir özellik veya fiyat bilgimiz de mevcut değil. Fakat yenilikleri öğrendikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here