Ana sayfa Haber Apple sürpriz bir iPhone tasarlıyor

Apple sürpriz bir iPhone tasarlıyor

Apple, sürpriz bir telefon yaratmayı planlıyor. Dün yapılan bir Apple patent başvurusunda kendi kendini onaran bir ekrana sahip katlanabilir bir iPhone'nun üretileceği fikrini ortaya attı.

0

Dün yayınlanan bir Apple patent başvurusu, “kendi kendini onaran” bir ekran kapağı içeren katlanabilir iPhone fikrini ortaya koyuyor. Apple yeni iPhone cihazının ekranı kaplayan çukurları veya çizikleri onarmasını sağlıyor. Patently Apple tarafından tespit edilen başvuru, ilk olarak Apple tarafından Ocak ayında yapıldı.

APPLE KENDİ KENDİNİ ONARAN EKRAN YAPIYOR

Apple‘ın patent başvurusunda yazdığı gibi, önerilen konseptin ekranı, kullanıcının manuel olarak müdahale etmesine gerek kalmadan cihazın kendi kendini tamir etmesine izin verecek. Teorik olarak, katlanabilir telefonun kendi kendini iyileştirmesi, örneğin cihaz şarj edilirken veya önceden belirlenmiş bir programda olduğu gibi otomatik olarak etkinleştirilebilir ve ekranın üzerindeki koruyucu bir tabakayı onarmak için ısı, ışık veya elektrik akımı kullanır.

FACEBOOK MESSENGER İLE INSTAGRAM BİRLEŞTİ

APPLE PATENT BAŞVURUSUNDAKİ iPHONE DETAYI

Patent başvurusu ayrıca, varsayımsal cihazın ekran kapağının, bir cihazın hassas iç işleyişini korumak için şeklini kaybedip yeniden kazanabilen bir elastomer tabakası içerebileceğini söylüyor. Teorik olarak, bu konseptin malzemesi, katlanabilir genel ekran kapağını daha dayanıklı hale getirecektir.

Samsung ve Motorola dahil olmak üzere birçok teknoloji şirketi halihazırda farklı tarzlarda katlanabilir telefon üretiyor. Ancak Apple’ın önerdiği kendi kendini iyileştirme özelliği bu cihazlara benzersiz bir özellik katacak. Samsung’un bu tür katlanabilir telefonu ilk denemesi olan Galaxy Fold, ekranın dayanıklılığıyla ilgili sorunlar yaşadı. Birkaç inceleme birimi ardı ardına başarısız olduktan sonra telefonun piyasaya sürülmesi ertelendi.

LG 2013’TE DENEDİ

Temel kendi kendini iyileştirme teknolojisi halihazırda en az bir akıllı telefon olan LG’nin 2013 tarihli G Flex’inde görüldü. Bıçak çiziği gibi küçük sıyrıkları onarması beklenen kendi kendini onaran bir arka kapağa sahipti. Yine de o kadar etkili değildi.

APPLE KATLANABİLİR iPHONE MODELİ

Apple’ın yakında kendi kendini iyileştiren malzemeli katlanabilir bir telefon çıkaracağına dair bir gösterge yok. Ancak, katlanabilir telefonlar, Apple’ın yıllardır uğraştığı bir şey gibi görünüyor. Diğer patent başvuruları, katlanabilir bir iPhone’un neler yapabileceğinin örneğini gösteriyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here