Ana sayfa Haber Apple Macbook 2021 SD kart yuvasıyla geliyor

Apple Macbook 2021 SD kart yuvasıyla geliyor

Apple’ın 2021 MacBook profesyonellerinin SD kart yuvasını geri getireceği bildiriliyor. Fırsatlar neredeyse her zaman oluyor.

0

Bloomberg’den Mark Gurman’ın yayınladığı yeni bir rapora göre, Apple nihayet MacBook Pro dizüstü bilgisayarlarının 2021 modeline entegre bir SD kart yuvası getirebilir.

Apple, 2016 yeniden tasarımında bu özelliği kaldırdığından beri MacBook Pro serisi SD kart yuvası sunmadı. Şirket dört evrensel USB-C bağlantı noktası lehine tüm bağlantı noktalarını dizüstü bilgisayarlardan çıkarmıştı.  Bu, fotoğraf ve videoları düzenlemek için bilgisayarlarına aktarmak için popüler bellek kartı formatına güvenen birçok profesyonel kullanıcıyı, aynı işlevselliği elde etmek için çok beğenilen dongle’lara yönelmeye zorladı.

Apple iPhone 12 Pro üretimini artırdı

APPLE MACBOOK 2021 İÇİN SD KART YUVASI DETAYI SONRADAN GELDİ

Haber, Gurman’ın Apple’ın yaklaşmakta olan 14 inç ve 16 inç tasarımlar için planladığı değişikliklerin bazılarını başlangıçta detaylandıran önceki bir raporunun ardından geldi. Bu değişiklikler arasında, fiziksel işlev tuşları karşılığında tartışmalı Touch Bar arayüzünün kaldırılması yer alıyor. Ayrıca son iPad Pro, iPad Air ve iPhone 12 serileriyle uyumlu daha kare biçimli bir tasarım sunar. Daha parlak görüntüler eklemek; ve Apple’ın manyetik MagSafe şarj cihazlarını geri getiriyor. Üst düzey dizüstü bilgisayarların Intel’in işlemcilerinden Apple’ın şirket içi ARM tabanlı M1 yonga setinin daha güçlü bir sürümüne geçtiğini görecek olan en büyük değişikliğe ek olarak hepsi bu.

Apple analisti Ming-Chi Kuo, yeni dizüstü bilgisayarların ek bağlantı noktaları sunacağını iddia ederek bu raporları doğruladı. Ancak bugün özellikle SD kart yuvasının ilk onayını işaret ediyor.

SD kart yuvasının geri dönüşüyle ​​ilgili haberler, aslında, yeni MacBook Profesyonelleri ile benzer MagSafe ve işlemci avantajları sunduğunu söyledi. Ayrıca Apple’ın “üst düzey” bir MacBook Air modeli için planlanan yenilemesiyle ilgili daha büyük bir raporda bir yana geliyor. Ancak ne yazık ki, yaklaşan Air yenilemede SD kart yuvasından bahsedilmiyor. Sadece bir çift USB-C bağlantı noktası.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here