Ana sayfa Haber Apple iPhone kullanıcılarının çoğunun iOS 14 kullandığını açıkladı

Apple iPhone kullanıcılarının çoğunun iOS 14 kullandığını açıkladı

Apple, geçen sonbaharda iOS 14'ü piyasaya sürdü ve o zamandan beri, bu işletim sisteminin benimsenmesi, tıpkı Apple'ın yeni bir büyük güncelleme yayınladığında olduğu gibi, önemli ölçüde arttı. Apple'ın yeni resmi rakamları, tüm aktif iPhone'ların% 80'inin iOS 14 çalıştırdığını ve bu rakamın son dört yılda tanıtılan iPhone'lar için daha da yüksek olduğunu ortaya koydu.

0

Apple bu hafta iOS 14 ve iPadOS 14 kullanım oranlarıyla ilgili en son verileri yayınladı ve iPhone’ların % 80’inin zaten iOS 14 çalıştırdığını ve iPad’lerin % 70’inin iPadOS 14 çalıştırdığını gösteriyor. Bu rakam 24 Şubat itibarıyla geçerlidir.

Geçen yılın 15 Aralık itibarıyla iOS 14, iPhone akıllı telefonlarının % 72’sine kurulmuştu, iPad sahiplerinin % 61’i iPadOS 14 kullanıyordu. Yalnızca son dört yılda piyasaya sürülen akıllı telefon ve tabletleri hesaba katarsak, Şubat ayı itibarıyla İPhone’ların %24,86’sı ve iPad’lerin % 84’ü bu işletim sistemlerinin daha yeni sürümlerine güncellenmiş durumda.

Samsung Galaxy Z Fold 2, One UI 3.1 güncellemesi aldı

Şu anda, iPhone akıllı telefonlarının %12’si iOS 13 çalıştırıyor, aktif cihazların diğer % 8’i ise işletim sisteminin önceki sürümlerini kullanıyor. İPad tabletlerin % 14’ü iPadOS 13 kullanıyor, % 16’sı ise önceki işletim sistemi sürümlerini kullanıyor.

ANDROID 11 iOS 14 İŞLETİM SİSTEMİNİN GERİSİNDE KALDI

Android 11’in dağıtım hızı açısından Android 10 rekorunu kırmasına rağmen, yine de iOS 14’ün gerisinde kalıyor.

APPLE, KÜRESEL AKILLI TELEFON PAZARINDA SAMSUNG’U GERİDE BIRAKTI

Apple, iPhone akıllı telefonlarının rekor satışları arasında dünyanın önde gelen akıllı telefon markası olmak için Samsung’u geride bıraktı. Şirket, geçen yılın son çeyreğinde büyük bir sıçrama gösterirken, Huawei’nin konumu büyük ölçüde zayıfladı.

Counterpoint Research’e göre, iPhone akıllı telefonların sevkiyatları bir önceki çeyrekte % 22 arttı. Artış, beşinci nesil ağları destekleyen iPhone 12 serisinin piyasaya sürülmesinden kaynaklanıyor. Ayrıca, fiyat düşüşünden sonra talep istikrarlı olan önceki modellerin satışları da düşmedi.

Şirket 90 milyon akıllı telefon sattı ve% 23’ün üzerinde pazar payına sahip. Analistler, Apple’ın Çin’deki premium akıllı telefon segmentindeki konumunu güçlendirdiğini belirtiyor. Apple CEO’su Tim Cook’a göre, Çin’de en çok satan üç premium akıllı telefondan ikisi Apple’dan.

Çeyrekte ikinci sırada, pazarın yaklaşık% 19’unu alan Samsung’a ait. Üçüncü sırada Xiaomi olurken, onu sırasıyla dördüncü ve beşinci sırada yer alan Oppo ve Vivo izledi. Huawei 6. sıraya geriledi.

Yılın sonuçlarını düşünürsek, Samsung başı çekiyor; Apple ikinci, Huawei üçüncü, ardından Xiaomi, Oppo, Vivo ve Realme geliyor. İkincisi, geçen yıl en hızlı büyüyen markaydı.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here