Ana sayfa Haber Apple iPhone 13 Serisi Pil Kapasiteleri Sızdı! Artık Daha Büyük

Apple iPhone 13 Serisi Pil Kapasiteleri Sızdı! Artık Daha Büyük

0

Apple iPhone 13 modellerinin bu sene çıkmasını beklerken pil kapasitelerinin artacağına dair bazı söylentiler duymuştuk. Şimdi ise bu bilgi bazı sızıntı kaynakları tarafından doğrulandı. 13 serisinin pil kapasiteleri çok daha fazla olacak. İşte detaylar.

L0vetodream adlı Twitter hesabı, Digital Chat Station adlı kaynağın paylaşmış olduğu yeni 13 serisinin pil kapasitelerini gözler önüne serdi. Paylaşımda, önümüzdeki aylarda çıkacak olan Apple’ın yeni iPhone 13 serisinin pil kapasitelerini öğreniyoruz.


Benzer İçerik: Apple AirPods 3, Yeni Tasarımıyla Bu Yıl Gelebilir


Apple iPhone 13 modelleri daha yüksek pil kapasitesi ile gelecek

Paylaşıma göre 5.4 inçlik iPhone 13 mini, 2,406 mAh kapasiteli bir pil ile gelecek. iPhone 12 mini modelinin pil kapasitesi geçen yıl karşımıza 2,227 mAh olarak çıkmıştı.

Geçtiğimiz yılın modelleri gibi, iPhone 13 ve 13 Pro’nun pil kapasitelerinin aynı olacağı söylentiler arasında. Aynı zamanda bu iki telefonun 6.1 inçlik ekranlarla geleceği de sızıntılar arasındaydı. Bunun yanında şimdi öğrendiğimize göre, bu telefonlar 3,095 mAh kapasiteli pillerle gelecekler. Geçtiğimiz yılın modelleri ise 2,815 mAh kapasiteliydi.

Apple iPhone 13 pil kapasiteleri
Apple iPhone 13 pil kapasiteleri

iPhone 13 modelleri pil kapasiteleri

En büyük gelişmeyi iPhone 13 Pro Max alıyor gibi duruyor. Paylaşıma göre bu model, 4,352 mAh kapasiteli bir pil ile gelecek. Eski modeli, yani 12 Pro Max, sadece 3,687 mAh kapasiteli bir pil ile karşımıza çıkmıştı.

Geçtiğimiz aylardaki bazı açıklamalara göre Apple, yeni yer tasarruflu dizaynı ile telefonlarına daha büyük piller yerleştirecek. İddialara göre SIM kartı modülü ana panele entegre olacak. Böylece daha büyük pil için yer açılacak. Ancak daha büyük pil olması demek, biraz daha ağır telefon demek.

Yeni A15 Bionic işlemcisi ile iddialara göre pil ömrü uzayacak. Söylentilere göre bu işlemci gücü daha verimli kullanacak. Böylece şarj süresi daha da uzun olacak. Aynı zamanda daha üst modellerin LTPO OLED panelleri ile gelmesi söylentiler arasında. Bu ekran da güc tasarrufu sağlayacak.

Raporlara göre bu modeller 120 Hz yenileme hızlı ekranlarla gelecek. Fakat LTPO teknolojisi ile telefon yaptığınız eyleme göre bu hızı değiştirecek. Böylece gereksiz yere şarj harcanmamış olacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here