Ana sayfa Haber Apple AirTag Tanıtıldı!

Apple AirTag Tanıtıldı!

0
Apple AirTag tanıtıldı!

Apple, 2021 yılındaki ilk tanıtım etkinliğinde yeni ürünlerinden biri olan AirTag takip cihazını “Kaybetme alışkanlığınız kayboluyor” sloganı ile tanıttı. Artık bu takip cihazı sayesinde kaybolan önemli eşyalarınızın yerini iPhone cihazınız ile tespit edebilirsiniz. Kaybettiğiniz cihazın yerini ise yakın alan iletişimi (NFC) destekli Android telefonlarla bulmak mümkün.

Apple AirTag takip cihazı
Apple AirTag

AirTag özellikleri

Apple’ın yeni cihazı, cüzdan, çanta, anahtar gibi değerli eşyalarınızı kaybettiğinizde kolayca bulmanızı sağlamayı hedefliyor. Cihaz küçük bir disk şeklinde. Bu şekilde anahtarlık olarak da kullanabilirsiniz. Bu yüzden oldukça kullanışlı ve taşıması kolay bir tasarıma sahip. Cihaz, kaybettiğiniz nesne yakınlardaysa Bul uygulaması ile hem sesli, hem de Tam Konum Bulma özelliği ile size cihazınızın yerini tam olarak gösteriyor.

Apple AirTag Tam Konum Bulma
Apple AirTag Tam Konum Bulma

AirTag, ilk defa karşımıza iPhone 11 modeli ile çıkan Ultra Geniş Bant teknolojisinden yararlanan U1 takip çipi kullanıyor. Cihaz, telefonunuzdaki Bul uygulaması ile konumunu görebileceğiniz bir Bluetooth sinyali yayarak çalışıyor. Apple, bu uygulamanın gizliliğe önem verdiğinin ve tamamen güvenli olduğunun da altını çizdi. Cihazın aynı zamanda su geçirmez özelliği de mevcut. Apple, cihazın batarya ömrünü ise 1 yıl olarak açıkladı. Pil ile çalışan cihaz, pili bitmeden kullanıcıya uyarı verecek.

Android Akıllı Telefonunuzu Basit Adımlar ile Hızlandırın

Apple AirTag hangi telefonlarla uyumlu?

Kaybettiğiniz cihazınızı NFC desteği bulunan iOS işletim sistemi kullanmayan telefonlar ile bulabilirsiniz. Fakat eşyalarınızı bulmak için iOS işletim sisteminin 14.5 sürüm güncellemesini almış olan iPhone modellerinden birine sahip olmanız gerekiyor. Yani iPhone 6’dan daha eski modellerde kullanmak mümkün görünmüyor. Tam konum bulma özelliği mevcut olan telefonlar ise iPhone 11,iPhone 11 Pro ve Pro Max, iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro ve Pro Max.

AirTag fiyatı

Apple AirTag Loop
Apple AirTag Loop

Apple, cihazın tekli fiyatını ABD’de 29 dolar olarak belirledi. Cihazın Türkiye fiyatı ise 299 TL olacak. Bunun yanı sıra daha dörtlü paket fiyatı ABD’de 99 dolar, Türkiye’de ise 999 TL olarak karşımıza çıkacak. Aynı zamanda isteyen kullanıcılar, anahtarlık şeklinde olan aksesuarları da satın alabilecekler. Anahtarlıkların fiyatları ise 329 TL’den başlıyor. Cihaz, 30 Nisan tarihinde satışa çıkacak.

Apple M1 çipi ile yeni iMac’i tanıttı! İşte çıkış tarihi ve fiyatı

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here