Ana sayfa Haber 2021 Fortnite e-spor turnuvaları başlıyor

2021 Fortnite e-spor turnuvaları başlıyor

Epic Games, bu e-spor turnuvaları için 20 milyon dolarlık bir ödül havuzu sunuyor. Yeni yıl ortası ve sonu turnuvaları da olacak

0

Fortnite geliştiricisi Epic Games, 2021 için oyunun rekabetçi sahnesinin 20 milyon dolarlık bir ödül havuzuna sahip olacağını duyurdu. Bu, geçen yılki toplam 17 milyon $‘dan bir adım yukarıda. Ancak 30 milyon $‘ın söz konusu olduğu 2019 Dünya Kupası kadar da büyük değil.

Haberler, Epic‘in oyunun en yüksek rekabet seviyesi olan Fortnite Şampiyonu Serisinin son sezonuyla ilgili ayrıntıları sağladığı gibi geliyor. Geliştirici daha önce tüm yarışmaların çevrimiçi olarak yapılacağını söyledi ve bugün programla ilgili daha fazla ayrıntı ortaya çıkardı: elemeler 4 Şubat’ta başlayacak ve finaller 12 Mart’ta başlayacak. Oyunun küresel doğasına bir selam olarak, Fransızca, Almanca ve İspanyolca yorumların yer aldığı üç yeni, ayrı yayın olacak.

Bir dizi başka format ve puanlama değişikliği var; Tam özet için Epic’in blog gönderisine bakabilirsiniz. Epic, “Genel hedefimiz, yıl boyunca daha iyi bir tutarlılık yaratmak ve daha uyumlu bir deneyim için 2021 sezonlarını birbirine bağlamak,” diyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here