Ana sayfa Haber Zoom Dersini Kaçıranlar Hapis Cezası Alıyor

Zoom Dersini Kaçıranlar Hapis Cezası Alıyor

0
Zoom dersini kaçıranlar

Geçtiğimiz günlerde Zoom dersini kaçıranlar ile ilgili yaşanan tuhaf bir olay hem güldürdü hem de düşündürdü. ABD’nin Kaliforniya eyaletinde ortaya çıkan bir durum insanları oldukça şaşırttı.

Tüm dünyada olduğu gibi ABD’de de online eğitime geçildi. Bu durum pandemi nedeniyle anlaşılır olsa bile bazı durumlar işi çok tuhaf taraflara götürdü. ABD’de velilere çok şaşıracakları bir mektup iletildi. Buna göre 3 defa 30 dakika Zoom dersi kaçırmaları haline hapis cezası alınabileceği ifade edildi.

Zoom dersini kaçıranlar nasıl cezalar alacak?

ABD’li velilerden Mark Mastrov tarafından yapılan bazı açıklamalar, durumun oldukça ilginç tarafını gösterdi. Mastrov, kendisine bir mektup geldiğini ve bu mektupta çocuklarının dersi kaçırması halinde hapis cezası bile alabileceği ifade edildi.

Zoom dersini kaçıranlar
Akıllı Saat ve Bileklik

San Francisco bölgesinde yaşayan birçok veli kendilerine hapis cezası tehditli mesajlar geldiğini söyledi. Onlara göre böyle davranılması sadece korku yaratıyor. Özellikle de derse katılmayan kişilerin ailelerine bu ve buna benzer mesajlar gidiyor.

Zoom derinde devamlılık sağlamak isteyen hükümetin kafası çok karışık. Birçok kişi caydırıcı olmak isterken tuhaflaşabiliyor. Muhtemelen böyle haberler daha fazla gelmeye devam edecek. Pandemi nedeniyle yüz yüze eğitimin ne zaman başlayacağı ise henüz net değil.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here