Ana sayfa Makale Zero DS Elektrikli Motosiklet

Zero DS Elektrikli Motosiklet

Hızlı, eğlenceli, konforlu ve basit bir sürüş keyfi için dizayn edilen Zero DS, tam bir tork ustası.

0

Atletik, becerikli. Her şey için hazır. Yolunuza ne çıkarsa çıksın; çukurlar, kayalar fark etmez, Zero DS’in inovatif süspansiyonları, dayanıklı lastikleri ve üstün performansı size her yerde engelleri aşma imkanı tanır. Yüksek tasarımı sayesinde şehir caddelerinde gezinmeyi kolaylaştıran elektrikli motosiklet, sessiz ve kesintisiz bir sürüş keyfi için ideal.

Tork canavarı motosiklet, elektrikli bir motora göre son derece iddialı sonuçlar sunar. Benzinli motosikletlere göre sizi çok daha hızlı bir şekilde ‘öne’ çıkarır. Vites, titreşim ve motor yok, endüstri lideri olarak tanımlayabileceğimiz Z-Force güç aktarma organı, motosikletinizle çıkacağınız maceralar için harikulade sonuçlara açık.

Düz asfaltta giderken ansızın gevşek çakıl yollara geçişte hissettirdiklerine gelelim mi? Hepsi iyi. Herhangi bir arazide ustalaşmak için sadece tek düğmeye basarak performans profillerini iyileştirebileceğiniz Zero DS’de önceden programlanmış Eco ve Sport modlarının keyfini çıkarırsınız. Ayrıntılı sürüş istatistiklerini görebileceğiniz Zero Motorcycles uygulamasını da akıllı cihazınıza indirerek süreklilik halinde çeşitli ayrıntılara erişiminiz mümkün.

6 kat daha hızlı şarj

Öğlen yemeğinizi aldınız, ardından bir kahve… Şarja taktığınız her bir saatte 150 km kadar yol kat edebileceğiniz enerjiyi depolar. Tipik bir şarj işlemi için 1 saat yeterlidir. Üstelik standart ev prizlerinde şarj edilebiliyor. Yani özel bir donanıma gerek duymuyor. Geceleri fişe takarak güne dolu bir tankla başlamanız harika.

Anı yaşadığınız motosikletin en güzel yanlarından biri tıkanmış filtreler veya kirli yağla uğraşma zorunluluğunu ortadan kaldırması. Güç aktarma sistemi, tek parçalı bir motorun karmaşasını, ticari yağları, bujileri ve filtreleri ortadan kaldırır. Zero DS’nin hızlanma ivmesi, motoru doğrudan arka tekerleğe bağlayan karbon elyaf kayış üzerinden sağlanır. Yani zincir bakımı da geçmişte kaldı.

Teknolojiyle iç içe bir motosiklet olan Zero DS, mobil uygulaması üzerinden güç aktarım sisteminde performans iyileştirmeleri de sunuyor. Bu, kod güncellemeleriyle sağlanırken söz konusu yazılım aktarımı mobil uygulama vasıtasıyla gerçekleştiriliyor.

 

 

Bitmeyen yollar için…

Menzil önemlidir, eğer gerçek bir maceracıysanız daha da önemlidir. Neyse ki bu inanılmaz elektrikli motosiklet ekstra güç tankı da kullanılarak size uzun bir menzil vaat ediyor. Güç tankı yoksa 18 kWh pili ile şehirde 300 km, otoyolda 140 km gidersiniz. Güç tankı ekstra 60 km kadar daha menzil ekleyebilir.


 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here