Ana sayfa Haber Yüz Yüze Eğitim Ne Zaman Başlayacak? Yeni Açıklamalar

Yüz Yüze Eğitim Ne Zaman Başlayacak? Yeni Açıklamalar

0
yüz yüze eğitim
Eğitim/Öğretim için İdeal Teknolojiler

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan haber bekleyen birçok kişi yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak sorusunu soruyor. Özellikle son dönemlerde bu daha büyük bir merak konusu oldu.

Koronavirüs dünyanın başını çok büyük bir belaya soktu. Yaklaşık olarak 120 milyon civarında insana bulaşan bu virüs hız kesmeden yayılmaya devam ediyor. Özellikle de Avrupa ve ABD gibi ülkelerde çok daha fazla görülüyor. Yayılma hızını engellemek için bazı ülkeler eğitimi online devam ettirme kararı aldı.

İşin aslına bakacak olursak online eğitim son derece mantıklı oldu. Özellikle çocukların fazla hareketli olduğu düşünüldüğünde yayılma hızı engellendi diyebiliriz. Ancak şimdilerde herkes okulların ne zaman açılacağını düşünüyor. Virüs yaz aylarına doğru etkisini azalttığı için okulların açılması bekleniyor.

Yüz yüze eğitim büyük tartışma yaratıyor

Birçok kişi online eğitimden sıkılıp birebir eğitime geçmek istiyor. Ancak bu durum tahmin edildiği kadar kolay olmayacak. Yeni normal olarak adlandırılan duruma adapte olabilmek için bazı aşamaların geçilmesi gerekiyor. Bu aşamalar içerisinde çok farklı stratejiler uygulanacak.

yüz yüze eğitim

İstanbul Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre okullarda tedbirler üst düzeye çıkıyor. Ayrıca 1 Mart tarihinde yapılacak kabine toplantısından sonra bazı yeni kararlar alınabilir. Yani İstanbul bu noktada daha çok hükümet tarafından alınan kararlara bakacak.

Vaka sayısının artması ile birlikte alınan önlemlerin artırılacağı düşünülüyor. İstanbul Valiliği 1 Mart tarihinde yapılacak toplantıyı, açıklamasında özellikle vurguladı. Peki siz okulların açılması ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here