Ana sayfa Haber Yüksek Etkiye Sahip Antibiyotik Büyük Umutlarla Geliştirildi

Yüksek Etkiye Sahip Antibiyotik Büyük Umutlarla Geliştirildi

0
Mutasyon Ve Aşı Konusunda Sağlık Bakanı Açıklama Yaptı

Tümen Eyalet Üniversitesi’nin öncülüğünde, yüksek etkiye sahip antibiyotik geliştirildi. Böylece hemen hemen tüm hastalıklara çözüm bulunmak isteniyor.

Bakteri ve mantar kaynaklı sorunların çözümünde etkili bir şekilde kullanılabilecek yeni antibiyotik, laboratuvar çalışmaları sonucunda keşfedildi. Evrensel bir etkiye sahip olan yeni antibiyotik sayesinde her hastalık için etki oluşturulabilecek. Ayrıca doğal yöntemlerle bulunmuş olması, onun dikkat çekici bir başka yönünü oluşturuyor.

Yüksek etkiye sahip antibiyotik geliştirilme aşamasında

Applied Biochemistry and Microbiology dergisine ulaştırılan içerikte, bu antibiyotiğin diğerlerinin aksine çok daha etkili olabileceği ifade ediliyor. Böylece bakteri ve mantar kaynaklı hastalıklar çok fazla zorluk yaşanmadan tedavi edilebilecek. Bunlar tamamen buluşu yapan bilim insanlarının iddiası.

Yüksek Etkiye Sahip Antibiyotik Büyük Umutlarla Geliştirildi

Antibiyotiklere karşı çok fazla direnç geliştiren bakteri ve mantarlar bir süre sonra neredeyse hiç etkilenmiyor. Bu durum onların aynı zamanda uzun bir süre daha yaşamasını sağlıyor. Bakterilerin biyofilm oluşturabilme kapasitesini ciddi miktarda azaltma yeteneğine de sahip.

Her ne kadar günümüzde virüslerle savaşmak daha yaygın olsa bile bakteriler tehlike oluşturmaya devam ediyor. Ayrıca büyük salgınlara neden olma özellikleri de kaybolmuş değil. İşte tam da bu nedenle geliştirilecek antibiyotiklere çok ihtiyaç var.

Yeni antibiyotik henüz tam olarak kullanıma hazır değil. Bazı testleri devam ediyor ve ne zaman biteceği kesin değil. Sizce bu tür antibiyotikler gerçekten de yüksek etkiye sahip olabilir mi? Tahminlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here