Ana sayfa Blog YOUTUBE’U GİZLİ MODDA KULLANMAYA NE DERSİNİZ?

YOUTUBE’U GİZLİ MODDA KULLANMAYA NE DERSİNİZ?

0
Incognito GİZLİ MOD

Son yılların en popüler digital platformlarından YouTube; moda, güzellik, yemek, müzik, life-style vb. birçok kategoride kullanıcılar ile buluşuyor. Vlogger’lar sayesinde sürekli değişim ve yenilik barındıran YouTube, şimdilerde yeni bir güncelleme ile kullanıcılarının karşısına çıkıyor.

En büyük digital platformların başında gelen YouTube, hem video içeriği sağlayan üreticileri hem de kullanıcıları için her geçen gün yenilikler ile gelişmeye devam ediyor. Bu gelişmeler içerisinde en yeni özellik ise uygulamaya getirilen Incognito (Gizli Mod) seçeneği oldu. İlk etapta sadece Android işletim sistemine sahip cihazların kullanabileceği bu yenilik, YouTube kullanıcılarının arama geçmişini kaydetmeden sitede vakit geçirmesini sağlıyor. Ayrıca toplu taşıma ya da kalabalık ortamlarda da YouTube hesabınızı fazla meraklı gözlerden koruyor. Incognito yani gizli modda YouTube’u kullandığınız zaman, hesabınıza gelen bildirimler, mesajlar, kitaplık ve abonelikler de gizlenmiş oluyor. Hal böyle iken gizli mod seçeneğini aktif hale getirdiğinizde yapamayacağınız komutlar da oluyor. YouTube kitaplığınıza yeni videolar ekleyememek, mesaj atamamak, videolarla etkileşime girememek, bir kanala abone olamamak veya yorum yapamamak bunlardan bazıları…

GİZLİ MOD NASIL AÇILIR?

YouTube’un son özelliği Incognito‘yu yani gizli modu aktif hale getiremeniz için yapmanız gerekenler oldukça basit. Öncelikle uygulamaya girip hesabınızı açın. Sağ üstte bulunan profil panelinden “Gizli Modu Aç” seçeneğine tıklayın. Bu özelliği seçili tuttuğunuz sürece profilinizin olduğu yerde Gizli Mod simgesini göreceksiniz. Eğer site üzerinde etkileşime girmek isterseniz ekranda bulunan Gizli Mod seçeneğini kapatmanız gerekiyor. Unutmayın, gizli mod özelliği açıkken sitede gezinmeniz sırasında arama geçmişi tutulmuyor. Fakat arama geçmişiniz sadece o uygulama içinden görünmez. İnternet servis sağlayıcınız bu geçmişinize rahatlıkla ulaşım sağlayabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here