Ana sayfa Haber YouTube Yeni Tam Ekran Özelliğini Test Ediyor

YouTube Yeni Tam Ekran Özelliğini Test Ediyor

0

YouTube, Twitter ve Reddit kullanıcılarının tespitiyle öğrendiğimiz bir özelliği test ediyor. Android için olacak bu özellik, tam ekran video izlerken yorumları görmenize izin verecek. İşte detaylar!

Twitter ve Reddit kullanıcılarının fark ettiği özelliği Google, YouTube’un Android sürümü için test ediyor. Bu özellik, yorumlar bölümünde bir revizyonu test ediyor. Test ile Google, YouTube’un kullanıcılarının tam ekran modundayken bile Android’deki yorumları görüntülemesine ve kaydırmasına izin verecek. Önceden, tam ekran modunda kullanıcılar, yer olmaması nedeniyle yorumları okuyamıyordu. Güncellemeyle birlikte video küçülüyor ve yorumlar kayan bir panelde görünürken kullanıcıların içeriği görüntülemesine olanak sağlıyor.


Benzer İçerik: YouTube Mobil İçin İki Yeni Özellik Test Ediliyor


YouTube, tam ekran modunda yorumları görüntüleyecek özelliği test ediyor

Bir kullanıcının okumak isteyebileceği tüm yorumları görüntüledikten sonra, başlığın üstünden ekranı aşağı kaydırmak bu yorumları gizleyecek ve bir kez kaydırıldıktan sonra ekran normal boyutuna dönecek. Aynı zamanda videoyu portre modunda izliyorsanız burada da videoyu izlerken yorumları okuyabileceksiniz.

YouTube tam ekran modunda yorumları görüntüleme özelliğini test ediyor
YouTube tam ekran modunda yorumları görüntüleme özelliğini test ediyor

Google, testlerin sonucundan ve kullanıcı tepkilerinden memnun kalırsa ve bunu tüm Android destekli kullanıcılarına açmaya karar verebilir. Böylece Android kullanıcılarının uygulamadaki belirli içerikler hakkında ne düşündüğü hakkında iyi bir fikir edinebiliriz. Tam ekran video içeriklerini izlemek ve diğer kullanıcıların yorumlarını okumak arasında seçim yapmak zorunda kalmak yerine, her ikisini de yapabileceksiniz.

Yeni özellik ne zaman gelecek?

Google bu özelliği şimdilik sınırlı kullanıcılarla test ediyor. Özelliğin ne zaman çıkacağını bilmiyoruz. Hatta henüz gelip gelmeyeceği de kesin değil. Fakat böyle bir özellik, yorumları okumayı seven kullanıcılar için sevindirici olacak.

Geçtiğimiz haftalarda platform, farklı özelliklerle de karşımıza gelmişti. YouTube’da artık her videoda reklam göreceğiz. Normalde sadece reklamlardan para kazanan kullanıcıların videolarının içinde reklam oluyordu. Fakat bu yenilikle artık düşük takipçili kanalların videolarında da reklamlar olacak. Ancak bu kanallar reklamlardan gelir sağlamayacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here