Ana sayfa Blog YouTube Çekiliş Programı

YouTube Çekiliş Programı

0
YouTube çekiliş programı

Dünyanın en çok ziyaret edilen sitelerinden ve en çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisi olan YouTube, Türkiye’de de zirveye yerleşmiş durumda. YouTube’un bu yükselişinde, izleyici sayısının artması kadar yayıncı sayısının artmasının da etkisi vardır.

 

Dolayısıyla yayıncılar, yani YouTuber’lar arasında bir rekabet ortamı oluşmuş ve takipçi sayılarını artırmaya yönelik yeni stratejiler geliştirilmeye başlanmıştır. Videonun içeriği, kapak görseli, yayın saati gibi detaylara dikkat eden YouTuber’lar; bu süreçte çekilişlerden de faydalanmaktadırlar.

Youtube Takipçi Sayısı Nasıl Artırılır?

YouTube’da takipçi sayısını artırmak ve mevcut takipçileri kanalda tutabilmek adına yapılabilecek en önemli hamle, özgün ve kaliteli içerik üretmektir. Benzer konularda yayın yapan kanalların bahsettiği konulardan ziyade daha farklı içerikler üretmek, öne çıkmak için oldukça önemlidir.

 

İçeriğin kaliteli olması için ise önceden bir plan yapılmalıdır. Videoda anlatılacak konu araştırılmalı, bir konuşma metni hazırlanmalı ve kurgu yapılmalıdır. Ayrıca kullanılacak materyaller, görseller ve videolar önceden hazır olmalıdır.

 

Yayınlanan videolar izlenme sayılarının büyük bölümünü, yayınlandıktan sonraki ilk 24-48 saat içerisindeki sürelerinde alırlar. Aynı şekilde takipçi artışı da bu süreçte daha fazla olur. Bu durumda videonun yayınlanma saati de hayati önem taşır. Kanalın en çok izlenen videoları arasından bir analiz yapıldığında en doğru yayın saati kolayca belirlenebilir.

 

Videolar ne kadar uzun olursa olsun, ilk 10-15 saniye çok önemlidir. Bu nedenle videoya güçlü bir giriş yapmak izleyici kitlesini kanalda tutmak için etkili bir formüldür. Yarım bırakılma oranı en az olan video referans alınarak bir giriş stratejisi belirlenebilir.

 

İzleyicileri videoya tıklamaya teşvik eden en önemli detay, kapak fotoğrafıdır. Dikkat çekici ve içerikle ilgili bilgi veren bir kapak fotoğrafı hazırlamak faydalı olacaktır. Kapak fotoğrafı “clickbait” olmamalıdır. Yani yanıltıcı bir görsel ya da metin içermemelidir.

 

Takipçilerle iletişim de son derece önemli bir detaydır. Videolarda onlardan bahsetmek, yorumlarını dile getirmek, yazılan yorumlara cevap vermek iletişimi güçlendirir. Dolayısıyla izleyiciler, yayıncı ile iletişim kurabildikleri kanalları daha fazla takip ederler. Bu iletişimi daha güçlü ve daha samimi hale getiren bir diğer formül ise çekiliş yapmaktır.

Youtube’da Çekiliş Yapmanın Faydaları Nelerdir?

YouTube’da çekiliş yapmak, takipçi kazanmak ve var olan takipçileri kanalda tutabilmek adına oldukça etkili bir formüldür. Çekilişler ile hediyeler vermek, her kullanıcının dikkatini çeker. Ayrıca çekilişlerde hediye kazanmanın ilk şartı, çekiliş yapan kanala abone olmaktır. Bu nedenle çekilişe katılmak isteyen herkes kanalı takip eder ve takipçi sayısı artar. Mevcut takipçiler ise çekilişlerden hediye kazanma fırsatlarını kaçırmamak için kanalı takip etmeye devam eder.

 

Çekilişlerin takipçi kazandırmak dışında da faydaları vardır. Bunlardan biri etkileşimi artırmaktır. Çekiliş şartlarına yorum yapmak ve videoyu beğenmek gibi şartlar eklendiğinde, ilgili videonun etkileşimi artar. Daha fazla beğeni ve daha fazla yorum, videoyu trendlere taşıyabilir. Ayrıca çekiliş yapmak yeni insanların kanaldan haberdar olmasını da sağlar. Bu da izlenme sayısının artmasında etkili olur.

Youtube Çekilişi Nasıl Yapılır?

YouTube’da çekiliş yapmak için öncelikle çekilişin duyurulduğu bir video çekip yayınlamak ya da yayınlanacak olan bir içeriğin, bir bölümünde çekilişten bahsetmek gerekir. Videoda, çekiliş şartları ve ödüller bildirilmelidir. Katılımın yüksek olması için izleyicilerin ilgisini çekebilecek ödüller seçmek ve katılım şartlarını basit tutmak oldukça önemlidir.

 

Çekiliş için kanala abone olmak, ilgili videoyu beğenmek ve videonun altına yorum yapmak gibi katılım şartları belirlenebilir. Çekilişin katılım süresinin dolmasının ardından şartları yerine getiren kişiler arasında çekiliş gerçekleştirilebilir. Bu aşamada en basit yöntem, YouTube çekiliş programı kullanmaktır. Çekilişi canlı yayında yapmak ise kanala olan güveni artırır.

En İyi Youtube Çekiliş Programı Hangisidir?

YouTube’da çekiliş yaparken seçilecek çekiliş programı da katılımcılar için önemlidir. Güvenilir olmayan bir çekiliş programı kullanmak, takipçi ve güven kaybına yol açar. Dolayısıyla Simpliers gibi verimli çalışan güvenli bir çekiliş programı kullanmak, etkili sonuçlar almaya yardımcı olur.

 

İyi bir YouTube çekiliş programında, çekiliş şartlarını tanımlama imkânı bulunur. Böylece sadece şartları yerine getirenler arasında bir çekiliş yapılabilir. Ayrıca uygun yorumların tamamının dahil olabilmesi için de kaliteli bir çekiliş programı gerekir. YouTube için en ideal çekiliş programına buradan ulaşılabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here