Ana sayfa Haber YouTube bu yıl Rewind videosu yapmayacak

YouTube bu yıl Rewind videosu yapmayacak

2010'da başladığından bu yana ilk kez Rewind etkinliği iptal edildi. Şirket, 2020'nin artık biraz fazla geldiğini belirtti.

0
YouTube sesli reklamlar

Şirketin içerik oluşturuculara, trendlere ve platformu tanımlayan anlara verdiği yıllık yıl sonu ödül etkinliği olan YouTube Rewind bu yıl gerçekleşmeyecek.

Şirket, “2020’nin farklı olduğunu” kabul eden bir bildiri yayınladı ve “öyle olmamış gibi devam etmek doğru hissettirmiyor” dedi. Bu, YouTube‘un 2010’daki yıllık kutlamaya başladığından bu yana ilk kez Rewind‘ın gerçekleşmeyeceği anlamına geliyor. Rewind, son yıllarda içerik oluşturucu topluluğu için gülünç haline gelse de -2018’de tüm zamanların en çok beğenilmeyen videosu haline geldi- hala insanlar kendi videolarının reklamı için kullanıyor olsalar bile, YouTube kültürünün temelini oluşturuyordu. Dürüst olmak gerekirse, CEO Susan Wojcicki bile önceki Rewindların biraz rahatsız edici olduğunu kabul etti.

YouTube açıklamasında Youtuberlar için; “2020’de gerçekleşen pek çok iyiliğin sizler tarafından yapıldığını biliyoruz. İnsanları ayağa kaldırmanın, baş etmelerine yardımcı olmanın ve onları güldürmenin yollarını buldunuz. Zor bir yılı gerçekten daha iyi geçirmelerini sağladınız.” ifadelerini kullandı.

Pek çok kişi salgın nedeniyle evde sıkışıp kalırken, daha fazla insan çevrimiçi video izleyerek zaman geçirdikçe YouTube kullanımda artışlar gördü. Şirkete göre, Mart ayı sonunda, video görüntülemelerinde büyük artışlar görüldü. Canlı yayınlar, Twitch ve Facebook‘un yanı sıra Youtube’da da yaygınlaştı.

YouTube, Rewind‘ın 2021’de dönüp dönmeyeceğini söylemedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here