Ana sayfa Makale Yeni Nesil Konsolunuzu Tamamlayan Aksesuarlar

Yeni Nesil Konsolunuzu Tamamlayan Aksesuarlar

Yeni nesil oyun konsolları Microsoft Xbox Series X, S ve Sony PlayStation 5, oyun tutkunlarıyla buluştu. Peki bu çarpıcı konsolları tamamlayan aksesuarlar neler? İşte yanıtlar…

0

Oyun dünyasının beklentilerine yanıt veren yeni nesil konsollarla buluştuk. Kasım ayı itibarıyla evlerdeki (ve bazen iş yerlerindeki) yerlerini almaya başlayan konsollar, 2021 ile birlikte geride kalan stok problemleriyle de yüzleri güldürdü. Kasım ayındaki karmaşanın ardından artık dilediğiniz konsola zorlanmadan, beklemeden kavuşuyorsunuz.

Yeni nesil konsollar bir dizi uyumlu aksesuarı da beraberinde getirdi. Microsoft Xbox X ve S kontrolcüsü hariç birçoğu ilk kez sunulan aksesuarlar, genel itibarıyla görsel ve işitsel deneyime ekstralar sunma, depolama, pil gibi konularda kullanımı kolaylaştırma gibi avantajları ile dikkat çekti. Bizler de yeni nesil konsollar için ‘olmazsa olmaz’ aksesuarları NewTech okurları için derledik. İşte çarpıcı konsolunuzu tamamlayacak aksesuarlar

Sony PS5 için

DualSense Kablosuz Kontrol Cihazı

Çığır açıcı yeni PS5 kontrol cihazıyla daha derin bir oyun deneyimi keşfedin. PS5 için DualSense kablosuz kontrol cihazı, size çağa liderlik eden bir tasarımla uyumlu dokunsal geribildirim, dinamik uyarlanabilir tetikler ve dahili bir mikrofon sunar.

Geleneksek gürültülü motorların yerine gelen çift aktüatörlerle oyun içi eylemlerinize fiziksel olarak duyarlı geribildirimleri hissedin. Bu dinamik titreşimler farklı silahların geri tepmesine kadar çevreden gelen her şeyin hissini ellerinize taşıyabilir.

Oyun içinde eşyalarınız ve çevrenizle etkileşime geçtiğinizde farklı seviyelerde güç ve gerilimi deneyimleyin. Gittikçe gerilen bir ok yayından yarış arabasının frenlerine asılmaya kadar ekran üzerindeki eylemlerinizi fiziksel olarak hissedin.

Dahili mikrofonu kullanarak veya 3.5mm jakına bir kulaklık bağlayarak arkadaşlarınızla çevimiçi sohbet edin. Özel sessize alma düğmesiyle ses yakalamayı bir anda kolayca kapatın.

Oluştur düğmesiyle en destansı oyun anlarınızı yakalayın ve yayınlayın. Öncülük eden SHARE düğmesini temel alan “oluştur” düğmesi, oyunculara oyun içeriği oluşturma ve maceralarını dünyayla canlı olarak paylaşmada daha çok yöntem sunuyor.

Çağa öncülük eden sezgisel bir düzeni, geliştirilmiş çubuklar ve yeniden tasarlanan bir ışıklı çubukla birleştiren iki tonlu gelişmiş bir tasarımla kontrolü ele alın.

DualSense kablosuz kontrol cihazı yeni nesil oyun deneyimi için geri dönen birçok DUALSHOCK 4 özelliği barındırır.

Seçkin oyunlar kontrol cihazından gelen daha yüksek kalitedeki ses efektleriyle bambaşka bir boyut kazanır.

Dahili ivme ölçer ve jiroskop ile desteklenen oyunlara sezgisel hareket kontrolü getirin. DualSense şarj istasyonuyla oyunda kalıp arkadaşlarınızla yüzleşmeye hazır olun.

Yerleştirmeli şarj istasyonuyla iki adede kadar desteklenen DualSense kablosuz kontrol cihazlarınızı hızlı ve kolayca şarj edin. Kontrol cihazlarınız PS5 konsolunuza bağlıyken olabildiğince hızlı şarj olur, bu sayede performansınızdan ödün vermeden USB bağlantı noktalarına bağlı kalmamış olursunuz.

PULSE 3D kablosuz kulaklık

PS5 için PULSE 3D kablosuz kulaklık ile yeni nesil oyun seslerine hazırlıklı olun.

PS5 konsollarında 3D ses için incelikle ayarlanmış kablosuz bir kulaklıkla rahatça oynayın. PULSE 3D kablosuz kulaklık, çift gürültü önleyici mikrofon, USB Type-C şarj ve bir dizi kolay erişimli kontrol düzeni ile incelikli bir tasarıma sahiptir.

PULSE 3D kablosuz kulaklık PlayStation 5 konsolunun sağladığı 3D Sesi iletmek için özel olarak tasarlandı.

Tempest 3D AudioTech ile güçlendirilen PS5 konsolu, sizi her yönden ses geliyormuş gibi hissettirecek şekilde çevreleyen bir ses düzeninin merkezine koyar.

PS5 konsolunun görünümünü mükemmel bir şekilde tamamlayan ve ekstra konfor için kulak ve baş süngeri bulunan şık bir kulaklıkla tarzınızı yansıtarak oynayın.

Temiz ses yakalama için en uygun şekilde yerleştirilmiş ve gürültü önleyici teknolojisiyle geliştirilmiş iki dahili mikrofonla, çevrimiçiyken arkadaşlarınızın sizi duyduğundan emin

Dahili mikrofon susturma, ana ses düzeyi ve sohbet için oyun içi kontrolleriyle, oynarken kurulumunuzu ayarlayın. Özel mikrofon izleme düğmesiyle takım arkadaşlarınızın sizi nasıl duyduğunu kolayca kontrol edin.

Dahili şarj edilebilen pili sayesinde 12 saate varan kablosuz oyununuzun keyfini çıkarın. PS5 ve PS4 konsollarının yanı sıra içeriğindeki adaptör ile uyumlu Windows ve macOS bilgisayarlara da bağlayın.

Kulaklığınızı 3.5mm’lik jak ses kablosu destekleyen mobil cihazlarınız da dahil olmak üzere PlayStation VR cihazınıza kolay bir şekilde takın.

Medya Kumandası

PS5’te satış rekorları kıran çok çeşitli yapımları zahmetsizce kontrol edin.

Sezgisel medya ve TV kontrolü ile PlayStation 5 konsolunuzdaki eğlence seçenekleri arasında rahatça gezinin.

Konsol kapalıyken bile tek bir düğmeye basarak Disney+, Netflix, Spotify ve YouTube’u başlatın.

Dahili oynat/duraklat, hızlı ileri ve hızlı geri düğmeleriyle medyada hızlı bir şekilde gezinin.

Üst düzey rahatlık için PS5 konsolunuzu açın ve menülerinde doğrudan kumanda ile gezinin.

Dahili kızıl ötesi vericisiyle uyumlu TV’lerin ses ve güç ayarlarını yapın.

HD Kamera

PS5 için HD kamera ile kendinizi oyununuzun merkezine yerleştirin.

1080p görüntü elde etmek için çift lens ve bir dahili standa sahip HD kamera, sizi öne çıkarmak için PS5 konsolunun arka plan kaldırma araçlarıyla sorunsuz bir şekilde çalışır.

En destansı oyun anlarınızı yaşarken kendinizi kameranın çift geniş açılı lensiyle akıcı, net tam-HD olarak yakalayın. DualSense kablosuz kontrol cihazınızın oluştur düğmesiyle çabucak kendinizi ve oyununuzu kayıt altına alın veya yayınlayın.

HD kameranın dahili ayarlanabilir standıyla mükemmel çekimi yakalayın. Kompakt tasarımı sayesinde TV’lerin üstüne veya altına, kısacası kurulumunuza uyacak bir açıyı incelikle ayarlayabileceğiniz bir yere güvenli bir şekilde yerleştirebilirsiniz.

PlayStation 5 konsolunun dahili arka plan kaldırma araçlarını kullanarak yapımlarınızda sahne odağı olun.

HD kamera ile arka planı kesme veya tamamen yok etme özelliği bulunan resim içinde resim moduyla kendinizi yayın yaparken1 oyununuzun içine ekleyebilirsiniz.

Xbox Series X ve S için

Xbox Kablosuz Oyun Kumandası

Şık ve modern tasarımın yanı sıra gelişmiş konfor için kaymaz yüzeye sahip Xbox Kablosuz Oyun Kumandasını edinin. Özel düğme eşlemesinin ve iki kata kadar daha fazla kablosuz kapsama alanının keyfini çıkarın. 3,5 mm mikrofonlu stereo kulaklık jakını, uyumlu tüm mikrofonlu kulaklıklarla kullanabilirsiniz. Ayrıca Bluetooth® teknolojisi ile Windows 10 masaüstü bilgisayarlarda, dizüstü bilgisayarlarda ve mobil cihazlarda en sevdiğiniz oyunları oynayın.

Xbox Yeniden Şarj Edilebilir Pil + USB-C Kablosu

AA pillere elveda deyin.

Xbox Yeniden Şarj Edilebilir Pil + USB-C Kablosu ile aksiyonu kesintisiz şekilde yaşayın. Oynarken ya da oynadıktan sonra ve hatta Xbox konsolunuz bekleme modundayken şarj edin. Uzun ömürlü yeniden şarj edilebilir pil, 4 saatten kısa sürede tam olarak şarj olur. Tek kullanımlık pillere ve ortada kesilen oyunlara hoşça kal deyin.

Seagate Depolama Genişletme Kartı

Xbox Series X | S için Seagate Depolama Genişletme Kartı, kolaylaştırılmış oyun deneyimi sunmak için konsolun dahili SSD’si ile aynı hızı ve performansı sürdürürken 1 TB harici ek depolama alanı sunar. 1 TB ek depolama alanı, oyun kütüphanenizi büyütmek için gereken geniş alana sahip olacağınız anlamına gelir. Kolayca takın ve oynayın veya kartı çıkarıp oyunlarınızı yanınızda taşıyın. Konsolunuza ek depolama alanı eklemek istiyorsanız, bu kart Xbox Series X | S için Optimize Edilmiş oyunları oynarken Xbox Velocity Architecture’ın sağladığı performansın aynısını sunar.

Windows 10 İçin Xbox Kablosuz Bağdaştırıcı

Windows 10 masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar, tabletler I Aynı anda 8 oyun kumandasına bağlanabilir. Ayrıca %66 daha küçük tasarıma sahip.

Windows 10 İçin Xbox Kablosuz Bağdaştırıcı ile sevdiğiniz bilgisayar oyunlarını Xbox Kablosuz Oyun Kumandası’nı kullanarak oynayabilirsiniz. %66 daha küçük bir tasarıma, kablosuz stereo ses desteğine ve aynı anda sekiz oyun kumandasına bağlanma özelliğine sahiptir.

Yeni nesil PlayStation aksesuarlarıyla oyunun sınırlarını zorlayabilirsiniz.

PlayStation 5 Dualsense kullanım deneyimi

‘Muhteşem’ bir PlayStation 5 Dualsense deneyimine hazır olabilirsiniz. Zira çığır açan sayısız yenilikle geliyor bu kontrolcü. Öncelikle tasarımda analogların yan yana, hatta önceki nesille neredeyse aynı oluşu değişmemekle birlikte titreşim konusunda inanılmaz yenilikler var. Örneğin balık tutarken oltanın makarasının boşalma hissini, yarış otomobili kullanırken en ufak vites geçişini ve buzlu yüzeyde yürürken tahta yüzeye adım attığınızda dahi farklı titreşimlerle o anları hissediyorsunuz. Fps oyunlarında sayısız dinamiğin farklı farklı sunuluşu da cabası… Kontrolcünün özel titreşim aksiyonları oyunun tam olarak içerisinde bulunmanızı sağlıyor. Titreşime dair detay seviyesi akıl almaz boyutta, bunu kelimelerle anlatmak hiç kolay değil, deneyip görmelisiniz.

Bitmedi, PlayStation 5’in kontrolcüsünde uyarlanabilir tetikler (trigger’lar) bir başka inovasyon. Trigger’ların işlerliğini farklılaştırabiliyorsunuz. Bu sayede basıyorsunuz ama daha fazla basmanız gerekiyor örneğin. Bu tip unsurlar, özellikle yarış oyunlarına inanması güç bir gerçekçilik ekliyor.

Oyun içinde eşyalarınız ve çevrenizle etkileşime geçtiğinizde farklı seviyelerde güç ve gerilimi deneyimliyorsunuz. Gittikçe gerilen bir ok yayından yarış arabasının frenlerine asılmaya kadar ekran üzerindeki eylemlerinizi fiziksel olarak hissedebiliyorsunuz.

Ek olarak trigger’ların ikisi artık titriyor. Analog titreşim daha genele yayılıyor böylelikle.

Elbette özellikler bu kadarla sınırlı değil. Dahili mikrofonla geliyor. Böylelikle kontrolcüye direkt konuşabiliyorsunuz. Dilerseniz önceki nesilde olduğu gibi kulaklık da bağlayabilirsiniz. Özel sessize alma düğmesiyle ses yakalama bir anda kolayca kapatılabiliyor. Bir de entegre hoparlör var ki yeri göğü inletiyor.

Oluştur düğmesiyle en destansı oyun anlarınızı yakalayıp yayınlayabiliyorsunuz. Eski SHARE düğmesini temel alan “oluştur”, oyunculara oyun içeriği oluşturma ve maceralarını dünyayla canlı olarak paylaşmada daha çok yöntem sunuyor.


 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here