Ana sayfa Haber Yeni iPad mini 6 çok yakında geliyor

Yeni iPad mini 6 çok yakında geliyor

Yeni iPad mini 2021, büyük bir yükseltme ile sızdırıldı. Ve çok yakında piyasaya sürülecek. iPad mini 6 eskisi kadar mini olmayacak.

0

Devam eden tedarik zinciri sorunlarına rağmen Apple, 2020’yi yeni teknoloji telaşı ile bitirdi. Görünüşe göre 2021’in ilk Apple markalı ürünleri piyasaya sürülene kadar beklemek için fazla zamanı kalmamış olabilir.

ESKİ iPAD’LERE GÖRE BİRAZ FARKLI

Japon sitesi Mac Otakara, Apple’ın tedarik zincirinden yaklaşan iPad mini 6 hakkında bilgi aldı. Sanki eskisi kadar “mini” olmayacak gibi görünüyor. 2019’da piyasaya sürülen şu anki en küçük iPad 7,9 inç ekrana sahipken, yeni model, 8,4 inçlik bir ekranla önemli ölçüde daha büyük olacak.

Rapor, cihazın daha ince çerçevelere sahip olacağına dikkat çekerken, bunun eldeki boyutunu gerçekten ne kadar etkileyeceği görülecek. Ekran-vücut oranının o kadar iyileştirilmesi ve aslında benzer bir boyut ve ağırlıkta olması mümkündür.

WhatsApp alternatifi 5 uygulama

Ancak daha küçük çerçeveler, tasarımın elden geçirileceğini göstermez. Bunun yerine, Mac Otakara’nın raporu, yeni iPad mini’nin iPad Air 3’e benzeyeceğini gösteriyor. Diğer bir deyişle, Touch ID ana düğmesi, Lightning bağlantı noktası gibi başka bir gün daha savaşacak. Yeni iPad mini görünüşe göre olmayacak.

Bir süredir kartlarda iPad mini için boyut artışı oldu. Geçen Mayıs ayında, Apple analisti Ming Chi-Kuo, 2021’in yılın ilk yarısında ekranı 8.5 ile 9 inç arasında olan ve muhtemelen mini LED ekranlı bir iPad mini göreceğini tahmin etmişti.

iPad mini 6 çıkış tarihi

Bu raporda yer alan görüntüleme teknolojisinden hiç bahsetmemekle birlikte, kaynakların çıkış tarihi konusunda hemfikir olduğu görülüyor. Mac Otakara, yenilenen iPad mini’nin Mart ayında tanıtılacağını belirtiyor. Ve söylentiye göre, Apple o sıralarda tamamen yeni iPad Profesyonellerini piyasaya sürmeyi planlıyor. Apple çok geçmeden tablet temalı bir etkinliği duyurursa şaşırmayın.

Mart 2021 çıkış tarihi, iPad mini’nin son yenilemesinden bu yana iki yıl sonra olacaktı. Bu, Apple’ın diğer amiral gemisi ürünlerine kıyasla biraz yavaş görünebilir. Ancak daha kötü olabilir.

Son model ortaya çıkmadan önce, Eylül 2015’ten bu yana yeni bir iPad mini yoktu. Çoğu, form faktörünün tamamen terk edildiğinden, yalnızca Apple Pencil desteği ve True Tone ekranla geri döneceğinden korkuyordu. Değişiklikler büyük olasılıkla bu sefer bu kadar dramatik olmayacak olsa da, yükseltme yine de son derece memnuniyetle karşılanmaktadır.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here