Ana sayfa Haber Yeni Bitcoin Vergisi Geliyor: İşte Merak Edilenler

Yeni Bitcoin Vergisi Geliyor: İşte Merak Edilenler

0
Yeni Bitcoin vergisi
Digital cryptocurrency gold bitcoin, electronic computer component and american dollar. Business concept of new virtual money

Yeni Bitcoin vergisi uzun bir süredir tartışılıyordu. Herkes bu verginin neredeyse kesin olarak çıkacağını düşünüyordu. Geldiğimiz şu noktada tüm kapılar böyle bir verginin geleceği sonucunu ortaya çıkarıyor.

Dünya ülkeleri kripto paralar karşısında ne yapacağını tam olarak bilmiyor. İşin aslına bakacak olursak onları hangi kategoriye yerleştireceklerini bile şaşırdılar. Böyle bir durumda elbette vergilendirme işlemi pek kolay olmuyor. Özellikle ABD gibi ülkelerde kripto paraları vergilendirmek ciddi zorluklar yaşatıyor.

Kripto para denilince akıllara sadece Bitcoin gelmemesi gerekiyor. Aynı zamanda diğer türler de çok ciddi öneme sahip. Sadece ABD içerisinde bile kripto paraları kabul ettirmek pek kolay olmadı.

Yeni Bitcoin vergisi Hazine ve Maliye Bakanlığı gündeminde

Birçok kişi kripto paralara vergi geleceği ihtimaline yüksek bir gözle bakıyor. Özellikle de Maliye Bakanlığı’nın bu konuda birçok farklı çalışması var diyebiliriz. Ancak çok büyük bir sorun ile karşılaşacakları kesin.

Yeni Bitcoin vergisi

Kripto paraların herhangi bir merkezi bulunmuyor. Yani diğer para birimleri gibi Merkez Bankası’na sahip değiller. işte tam da bu nedenle kontrol edilmeleri neredeyse imkansız hale geliyor. Hazine ve Maliye Bakanlığı ise yeni bir vergi getirmenin yollarını arıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here