Ana sayfa Blog Yapay Zeka Yazılım Sektörüne Bomba Gibi Düşecek !

Yapay Zeka Yazılım Sektörüne Bomba Gibi Düşecek !

0
DeathStalker büyük panik

Son yılların gözde konuları arasında bulunan yapay zeka ve her geçen günde, bu konu dahilinde yapılan araştırmaların ve konuların arttığı, ateşlendiği net olarak bilinmekte, gözlemlenmektedir.

Dünya üzerinde onlarca firma, yazılım uzmanı, şirket ve dahi niceleri bu konu üzerine çalışmakta olup gelişimini net olarak sağlamaktadır.

Konu üzerine en çok tartışmalar günümüzde robotlar dahiline verilmekte olan yapay zeka ile alakalıdır. Söz konusu yapay zeka projelerinin robotsal bağlamda hareket edebilen bir demir yığınına verilmesi oldukça ürkütücü olarak bilinmekteydi.

Fakat son durum bu tartışmayı da geçti… Öyle ki yapay zeka yeteneğine sahip robotlar, günümüzde birçok işi yapabilmekteler. Bunun yanı sıra son olarak üretim dahilinde olmakta olan söz konusu robotlar yazılım işlevleri ile de gündeme gelmişlerdir. Dünya üzerinde ciddi anlamda etkinlik sağlamakta olan yazılımcıların işlem ve dahi işlevlerini ellerinden alabilir mi? Günümüz yapay zeka tartışmaları  arasında en popüler konu bu…

Yapay Zekaya Sahip Robotlar Yazılımcıların İşlerini Ellerinden Alabilirler Mi?

Biz bu konuya olumsuz olarak bakıyoruz. Öyle ki söz konusu alanda oldukça etkili bir şekilde çalışmakta olan yazılımcılar, daimi olarak söz konusu robotları ve onların dahili oldukları yapay zeka programlarını güncelleyecek olan bireyler olarak karışımıza çıkmaktadırlar.

Bu durum bile daimi olarak, robotların, çok ama çok uç boyutta bir teknoloji ile karşı karşıya kalmamamız durumunda, yazılımcılara ihtiyaçları olduğunun göstergesidir.

Evet gelecek robotsal gelişimdedir, fakat birçok alanda etkin bir durumda dahi olsalar, söz konusu robotları üretmekte olan firmaların ardında yine yazılımcılar ve dahi etkin tasarımcılar bulunmaktadır. Bu alanda yapılmakta geliştirilmekte olan her çalışmanın bir anti uygulaması yazılımı tutulmaktadır. Tutulmasa bile vardır… Bir başka yazılımcı bu alanda söz konusu yazılımı gerçekleştirebilir…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here