Ana sayfa Haber Yapay Zeka Şirketleri Türkiye’ye Yatırım Yapacak!

Yapay Zeka Şirketleri Türkiye’ye Yatırım Yapacak!

0
yapay zeka insan zekasına

Dünyanın önde gelen şirketlerinden bir tanesi yapay zeka ile ilgili konularda Türkiye’ye yatırım yapmak istiyor. İşte merak edilen detaylar.

Yapay zeka veya diğer adıyla makine öğrenmesi, görebileceğiniz en geniş kapsamlı alanlar içerisinde yer alır. Özellikle de yapay zeka şirketlerinin bu konularda çok daha aktif çalıştığını söylemek mümkün. Türkiye gibi ülkelerde bu tür yapay zeka sistemleri, yabancı yatırımcılar tarafından büyük ilgi görüyor.

Yapay Zeka şirketleri sağlık alanına yöneliyor

Yapay zeka ve makine öğreniminin en çok dikkat çektiği konuların başında hiç şüphesiz sağlık alanları geliyor. Özellikle de makine öğrenimi, bu alandaki dikkat çeken detaylar içerisinde yer alıyor. Peki yapay zeka sağlık alanında nasıl kullanılacak?

Gelen son bilgilere göre yapay zeka sistemleri ile ilgili Türkiye’de çalışmalar yapacak olan şirket, sağlık sektörünün çağrı merkezleri sistemine büyük öncelik verecek. Buradaki temel amaç, makine öğrenimi sayesinde sizlerin hangi hastalıktan dolayı aradığını bilmek.

Eğer aradığınız sırada kalp krizi geçiriyorsanız bu hemen bildirilecek. Böylece hızlı müdahalenin önü açılacak. Özellikle de sağlık gibi kritik alanlarda, bu durum çok önemseniyor. Sizce sağlık ve yapay zeka birleşimi Türkiye’de nasıl kullanılabilir?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here