Ana sayfa Haber Yapay Zeka Birçok Hastalığı Ortadan Kaldırabilir: İşte Merak Edilen Tüm Detaylar

Yapay Zeka Birçok Hastalığı Ortadan Kaldırabilir: İşte Merak Edilen Tüm Detaylar

0
yapay zeka insan zekasına

Son dönemlerin en fazla konuşulan teknolojilerinden bir tanesi olarak bilinen yapay zeka birçok hastalığı bitirebilir. İşte konuyla alakalı detaylar.

Algoritmalar ile harikalar yaratabilen yapay zeka teknolojisi, günümüzde son derece popüler. Hatta bu alanda çalışan çok fazla teknoloji şirketi olduğu söylenebilir. Günümüzde yeni bir döneme geçilmesi ve yapay zeka teknolojilerinin çok daha aktif bir şekilde kullanılması sağlık sektörüne de yaradı. 

Daha önceden belki hiç hayal bile edilemeyen yapay zeka gelişmeleri, sağlık ile birleştirildi. Burada en önemli konu veriler. Sağlık sektöründe küresel çapta düşünürseniz akılalmaz bir veri trafiğe olduğu ifade edilebilir. Bu veri trafiği ile birlikte, hastalıklar için en uygun çözüm belirlenebilir.

Yapay zeka birçok hastalığı tedavi edebilir

Yapay zeka alanında yaşanacak gelişmeler ile birlikte, ortaya çıkan veriler daha hızlı ve doğru değerlendirilebilir. Bu sayede siz hangi araştırmayı yaparsanız yapın sonuç olarak elde ettiğiniz veriler ile önemli tedaviler geliştirme imkanınız ortaya çıkar.

yapay zeka birçok hastalığı

Bu alanda en fazla çalışan ülkenin ise Hollanda olduğu söylenebilir. Buradaki üniversitelerin önemli bir bölümü yapay zeka teknolojilerini kullanarak sağlık alanındaki en önemli ve doğru sonuçları elde etmeye çalışıyor. Bu sayede daha hızlı çözümler elde etmek mümkün oluyor.

Yapay zeka kullanıldığı taktirde doğru sonuçlar elde etme ihtimali en az %34 oranında artıyor. Diğer ülkeler bunun farkına vardı ve yapay zeka gelişmeleri daha da hızlandı. Bakalım enfeksiyon ve diğer kanser hastalıkları yapay zeka teknolojileri ile bitirilebilecek mi?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here