Ana sayfa Haber Xiaomi Üç Üst Düzey Tablet İle Geliyor

Xiaomi Üç Üst Düzey Tablet İle Geliyor

0

Xiaomi, eskiden sadece düşük ve orta seviye akıllı telefonlarla ön plandaydı. Son zamanlarda premium amiral gemisi telefonlarıyla da karşımıza çıkan Çinli marka, şimdi de 3 adet üst düzey tablet çıkarıyor. İşte detaylar.

XDA Developers, markanın kod adı “Nabu” “Enuma” ve “Elish” olan üç adet üst düzey tablet üzerinde çalıştığını keşfetti. Bu keşfi, MIUI 12.5 işletim sistemi uygulamasının kodundaki referans ile keşfettiler.

Xiaomi, üç adet üst düzey tabletle Samsung ve Apple’a rakip oluyor

Bu tabletlerin tümü, uygulamaların içinde belirli tablet özelliklerini etkinleştiren yöntemlerin yanında bulundu. MIUI Home uygulamasının yeni bir erken sürümü, rapora göre bir tablet navigasyon demo modu da içeriyordu.

Üçü arasında en ucuz modelin “Nabu” olması bekleniyor. Bulunan bilgiler, 120 Hz yenileme hızını destekleyen ve 2560 x 1600p çözünürlük sunan 11 inç LCD ekranla birlikte geleceğini gösteriyor. Aynı zamanda bu tablet 8.720mAh pil ve Qualcomm Snapdragon yonga seti ile birlikte gelecek. Spesifik olarak, raporlara göre Snapdragon 855, Snapdragon 855+ veya Snapdragon 860’dan güç alacak.

 

Xiaomi Mi Pad
Xiaomi Mi Pad

Tabletlerden biri, 5G bağlantı desteği sunacak. “Elish” modeli, 120 Hz yenileme hızlı 2560 x 1600 çözünürlükte bir LCD ekranla gelecek. Ayrıca bu cihazın işlemcisi biraz daha güçlü bir Snapdragon olacak.

Raporlara göre bu tablete Snapdragon 865, Snapdragon 865+ veya Snapdragon 870 güç verecek. Bunlar da 2020 Android amiral gemilerinin çoğunda olan işlemciler.

En üstte ise “Enuma” yer alıyor. Bu modelde sesli aramalar için hem 4G LTE hem de 5G ağ desteği olacak. Ek olarak raporlara göre, üç tablet de arkasında dörtlü kamera sistemi ile gelecek. Tabletler, kablosuz şarj desteği ve kalem desteği de olacak.

Xiaomi tabletleri çıkış tarihi ve fiyatı

Henüz fiyatlar veya çıkış tarihi belli değil. Şirketin açıklamalarını takipte olacağız. Bu yeni tabletler, Samsung Galaxy ve iPad’lere güzel bir alternatif olacak gibi duruyor.

MIUI 13 güncellemesi ne zaman çıkacak? İşte MIUI 13 alacak telefonlar

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here