Ana sayfa Haber Xiaomi, Redmi K30s piyasaya sürülüyor

Xiaomi, Redmi K30s piyasaya sürülüyor

Xiaomi'nin yakında Redmi K30 akıllı telefon ailesini K30S endeksini alacağı iddia edilen bir üretken modelle yenileyeceğini bildirildi.

0

Bir Redmi K30S akıllı telefonun detayları çevrimiçi olarak ortaya çıkmaya başladı. Ancak cihazın etrafındaki kısa gizem sıradan bir cevapla çözülmüş gibi görünüyor. Yaklaşan Snapdragon 865 ile çalışan Redmi K30S, Çin pazarı için basitçe yeniden yapılandırılmış bir Xiaomi Mi 10T olabilir.

Ünlü teknoloji habercisi Digital Chat Station tarafından ortaya çıkarılan Redmi K30S etrafında yeni bir gizem oluşmaya başlamıştı. Yeni akıllı telefon, büyük olasılıkla geniş Redmi K30 serisindeki son cihazlardan biri olma ihtimalini bulunduruyor. Redmi K30S Kasım ayının ikinci haftasına kadar gün çıkacağı iddia ediliyordu. Ancak Çin sosyal medya sitesi Weibo’daki ilgili bir sızıntı, K30S’nin gizemini, yeniden markalanmış bir Xiaomi Mi 10T olarak olası durumunu ortaya koyarak ortadan kaldırdı.

PAC-MAN GEO ANDROID VE iOS’TA

REDMi K30S’İN BAZI ÖZELLİKLERİ

Xiaomi’nin Mi 10T serisini farklı bir isimle kendi iç pazarına getirmesi sürpriz değil. Xiaomi Mi 10T’nin bir görüntüsü Weibo’da “Redmi K30S” etiketiyle paylaşıldı. Gönderi hızla kaldırıldı ancak asıl ipucu orada. Bu doğru çıkarsa, Çin’deki alışveriş yapanlar, içeriğe bağlı olarak farklı yenileme hızları sağlamak için AdaptiveSync teknolojisine sahip yüksek kaliteli Snapdragon 865 işlemci, 144 Hz ekrana sahip birinci sınıf bir Redmi K30S ile karşılanmayı bekleyebilir. Redmi30s, 5.000 mAh pil, LPDDR5 RAM ve UFS 3.1 depolama özelliğine sahip.

Bu yeni akıllı telefonun yeniden yapılandırılmış bir Xiaomi Mi 10T mi yoksa Mi 10T Pro mu olacağı tam olarak belli değil. İki Xiaomi markalı akıllı telefon arasında yalnızca birkaç fark var. Ana fark, Mi 10T Pro’daki büyük 108 MP kamera sensörü ve OIS iken, Mi 10T’nin 64 MP kamera ve OIS teknolojisine yer vermemesi gerekiyor. Elbette bu, Xiaomi’ye iki “yeni” cihaz çıkarması için yer veriyor. Bu nedenle Redmi K30S’nin Mi 10T’nin özelliklerine sahip olması ve Redmi K30T’nin yeniden yapılandırılmış bir Mi 10T Pro olması mümkün gibi görünüyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here