Ana sayfa Haber Xiaomi Katlanabilir Telefon Huawei Mate X İle Aynı

Xiaomi Katlanabilir Telefon Huawei Mate X İle Aynı

0
Xiaomi beyin hastalıkları

Dünyanın en büyük akıllı telefon şirketlerinden bir tanesi olan Xiaomi, katlanabilir telefon üretimine başlıyor. Fakat işin asıl tuhaf tarafı, bunun pratikte değil de teoride başlıyor olması. İşte merak ettiğiniz bütün detaylar.

Çin merkezli firmalar genellikle akıllı cihazlar üretiminde başı çekiyor. Özellikle de Huawei bu noktada en çok dikkatleri üzerine çeken şirket oldu. Son olarak Huawei tarafından çıkarılan katlanabilir cihaz serisi Mate X büyük bir ilgi topladı ve taklit edilmeye başlandı.

Xiaomi katlanabilir telefon taklitçilik yapabilir

Huawei tarafından geliştirilen katlanabilir ekranlı akıllı telefon daha şimdiden taklit edilmeye başlandı. Xiaomi, yeni aldığı patentler ile bu konuda gündeme oturdu. Şirket tarafından geliştirilecek katlanabilir telefon üretimi daha patent boyutunda taklitçilik yapmaya başladı.

Xiaomi tarafından alınan patentlerde katlanabilir telefonun Huawei Mate X modeline çok fazla benzediği görülüyor. Öncelikle ekranın katlanma biçimi bile Huawei ile aynı. Bildiğiniz üzere firmanın bu modeli içeriden dışarıya doğru katlanıyor. Xiaomi tarafından alınan patentde, yine içeriden dışarıya doğru bir katlanma olduğu görülüyor.

Modelin kamera tasarımının da Mate X ile çok benzediğini söyleyebiliriz. Arka tarafta kalan kamera, cihazın katlaması ile öne alınıyor. Böylece çok daha yüksek kalitede fotoğraflar çekmek mümkün hale geliyor. Sizce Xiaomi firması gerçekten de Huawei şirketini taklit ediyor mu? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here