Ana sayfa Haber Xiaomi 80W’lık şarj teknolojisini duyurdu! 19 dakikada şarjınız dolacak

Xiaomi 80W’lık şarj teknolojisini duyurdu! 19 dakikada şarjınız dolacak

Xiaomi'nin piyasada 55W hızlı şarj oranları sunan bir kablosuz şarj cihazı var ancak görünüşe göre bu yeterince hızlı değil. Şirket, 19 dakikada bir pili doldurabilen bir 80W kablosuz hızlı şarj cihazı geliştirdiğini açıkladı.

1

Xiaomi, hızlı şarj savaşlarında bir sonraki salvosunu yaptı. Şirket diğer rakiplerini geride bıraktığını iddia ettiği yeni bir 80W kablosuz yöntemini duyurdu. 80W çözümünün 4.000 mAh’lik bir pili sekiz dakikada yüzde 50’ye kadar dolu ve 19 dakikada yüzde 100’e kadar şarj edebildiği söyleniyor.

Xiaomi, bir kargo telefonunda halihazırda en hızlı kablosuz şarja sahiptir. Mi 10 Ultra, 4.500mAh pilini 40 dakikada tamamen şarj edebilen 50W kablosuz teknolojisiyle çalışıyor.

OPPO İLE XIAOMI YARIŞIYOR

Oppo geçtiğimiz günlerde 4.000 mAh bataryayı 30 dakikada şarj edebileceği söylenen 65W çözümünü duyurmuştu. Ancak bu teknoloji henüz hiçbir cihazda kullanılmıyor.

Hızlı kablosuz şarj, Huawei ve Xiaomi gibi şirketlerin bir süredir birbirlerini geride bırakmaya çalıştıkları Çin dışında çok daha az yaygın bir teknoloji savaşı olarak görülüyor. Batı’da yaygın olarak bulunabilen en hızlı seçenek, isteğe bağlı 30W kablosuz şarj cihazına sahip OnePlus 8 Pro’dur. Apple’ın iPhone 12 hattı için 15 W’a varan yeni MagSafe şarj cihazlarına sahip.

Siyah PlayStation 5 DualSense kontrolcüsü ortaya çıktı

MI 10 ULTRA BU ÖZELLİĞİ DESTEKLİYOR

Xiaomi, 80W kablosuz şarjlı bir telefonun gerçekte ne zaman gönderileceğini henüz duyurmadı. Ancak çok uzak olmamalı. Şirket, son birkaç yılda sürekli olarak daha yüksek kablosuz güç özelliklerine sahip telefonları piyasaya sürdü. Bu telefonlardan bir tanesi olan Mi 10 Ultra sadece birkaç ay önce çıktı.

Xiaomi, inanılmaz 80W hızları sağlamak için özel bir çip ve bağımsız bir bobin sistemi ile “daha verimli bir kablosuz şarj mimarisi” tasarladı. Akıllı telefonda MTW çok kutuplu konektörler, çift 6C serisi piller ve bazı yazılım hızlandırmaları da vardır. 800 tam şarjlık endüstri standardından sonra bile, orijinal kapasitesinin% 90’ını sağlayabilir.

Videodaki telefon, ekranın kavisli kenarları ve sol üst köşedeki tek delik ile Mi 10 Ultra’ya benziyor. Bununla birlikte, demo 4.000 mAh’lık bir güç hücresi dediğinden, cihaz açıkça bir prototiptir.

Umarım teknoloji, 2021’in ilk aylarında beklenen Mi 11 Pro olabilecek bir sonraki amiral gemisi ile gelecek.

 

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here